Asgari ücret zammı bekleyenler dikkat! Ergün Atalay'dan flaş açıklama: Çok erken

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Manisa'nın Soma ilçesinde asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulunarak asgari ücretin konuşulmasının daha erken olduğunu belirtti.

Asgari ücret zammı bekleyenler dikkat! Ergün Atalay'dan flaş açıklama: Çok erken

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Manisa'nın Soma ilçesinde asgari ücretle ilgili yaptığı açıklamalarda, asgari ücret konuşmanın erken olduğunu ve önce vergi dilimi ile taşeron sorununun çözülmesi gerektiğini belirtti. Atalay, vergi dilimi, asgari ücret ve taşeron konularındaki açıklamalarını, Soma Maden faciasının 6. yılına girmeye hazırlandığımız bir dönemde yaptı.

DÜZENLEME VE SABİTLEME YAPILMASI LAZIM 

Asgari ücretli çalışanların vergi dilimi konusundaki sorunlarını vurgulayan Atalay, vergiyle ilgili düzenleme ve sabitleme yapılması gerektiğini ifade etti. Asgari ücret konusunda yapılan görüşmelere de değinen Atalay, geçmişte yılda bir kez yapılan görüşmelerin, şu anda 6 ayda bir gerçekleştirildiğini belirtti. Ayrıca, Türk-İş Genel Başkanı, asgari ücret görüşmelerinde işçi temsilcilerinin daha etkili olabilmesi için vergi dilimi meselesinin çözülmesi gerektiğini söyledi.

KONUŞMAK İÇİN HENÜZ ERKEN

Atalay ayrıca, asgari ücretle ilgili kararın zamanı geldiğinde açıklanacağını ve bu konuda işçi temsilcilerinin masada olacağını belirtti. Bu yılki düzenlemede sendikacı olmayan işçilerin masada yer alacağını ve yaşayanların durumlarını doğrudan anlatacaklarını ifade etti. Ayrıca, asgari ücretle ilgili konuşmanın şu anda erken olduğunu ve zamanı geldiğinde gerekli adımların atılacağını söyledi.

SONRAKİ HABER