Asgari ücret Temmuz zammı erkene çekildi! Zam yapılmayacak açıklaması yalanlandı: Hükümet düğmeye bastı

Asgari ücret zammı hakkında çok önemli gelişmeler yaşandı. Bu gelişmeler kapsamında seçimlerden önce asgari ücrete zam yapılacağı konuşuluyor.

Asgari ücret Temmuz zammı erkene çekildi! Asgari ücrete ayar veriliyor

En düşük emekli aylığı 7 bin 500 TL, emekli ikramiyeleri ise 2 bin TL’ye çıkarılırken Ankara kulislerinde ise asgari ücrete ilişkin son dakika haberler peş peşe gelmeye başladığı bildirildi. Seçimlerden önce asgari ücrete de zam yapılacağı iddia edilirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in “Asgari ücrete ara zam gelmeyecektir” açıklamasının bakanlık tarafından yalanlanması sonrasında zam yapılacağı ifade edildi.

ZAMLAR YAPILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz gün katıldığı bir televizyon programında en düşük emekli aylığının 7 bin 500 TL’ye yükseltileceğini belirtmişti ve yapılan açıklamada bayram ikramiyeleri de 1.100 TL’den 2 bin TL’ye çıktı.

ZAM KONUŞULMAYA BAŞLANDI 

Türkiye 14 Mayıs tarihinde seçime gidiyor. 14 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan seçimlerden önce asgari ücrete zam yapılacağı iddia edildi ve Ankara kulislerinde ciddi olarak bu zammın konuşulmaya başlandığı bildirildi.

ERKENE ÇEKİLEBİLİR 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu yıl asgari ücreti açıklarken yaptığı “Şayet beklenmedik bir tabloyla karşılaşırsak tıpkı geçen yıl olduğu gibi yine bir ara düzenleme yapmaktan da kaçınmayız” sık sık hatırlatılıyor. Temmuzda yapılması beklenen asgari ücret zammının daha erkene çekilebileceği iddia ediliyor.

SONRAKİ HABER