Araç sahipleri dikkat! Kasko ve sigorta fiyatları artıyor!

İkinci el ve sıfır araç piyasasındaki artışın yanı sıra, sigorta ve kasko fiyatlarında yaşanan artışlar da dikkat çekti. Son zamlardan sonra kasko fiyatları da cep yakmaya başladı. Araç sahiplerinin yakından takip ettiği kasko fiyatları giderek artıyor.

Araç sahipleri dikkat! Kasko ve sigorta fiyatları artıyor!

Enflasyonun yükselmesiyle birlikte hemen hemen her sektörde fiyat artışı yaşandı. Özellikle sıfır araç fiyatlarının yükselmesinden sonra vatandaşlar ikinci el piyasasına yönelirken, ikinci el piyasasında da durum aynı oldu. Bunun yanı sıra sigorta ve kasko fiyatları da giderek artmaya devam ediyor.

Kasko ve sigorta fiyatları artıyor!

Araç sahiplerinin yakından takip ettiği, sigorta ve kasko fiyatları cep yakarken, yapılan araştırmalara göre, 100 araçtan 20’sinde trafik sigortası bulunmuyor ve yine araştırma sonucuna göre 100 araçtan 88’inde kasko yaptırılmamış. Bu durumda araç sahiplerinin sigorta ve kasko fiyatlarındaki yükselişten dolayı kasko yaptırmadığı düşünülüyor. Uzmanlar, araç sahiplerinin mevcut kasko fiyatlarını yüzde 25 oranın indirimli şekilde yaptırabileceklerini söylüyorlar. Kasko, hem güvende olmanızı sağlar hem de daha fazla ödeme yapmamış olursunuz. 

2022 yılındaki yüksek kaza oranları

Trafikte can güvenliği oldukça önemlidir ve bunun için araç sahiplerinin gerekli önlemleri alması gerekir. 2022 yılının verilerine göre, geçtiğimiz sene 485 bin 48 trafik kazası yaşanırken, bu kazaların 288 bin 118’i maddi hasarlıdır ve 195 bin 11’i yaralanmalı, 1919’u da hayatını kaybedenler ile sonuçlanmıştır. Bu veriler, araçlara kasko ve sigorta yaptırmanın önemini de göstermektedir. Araç sahiplerinin güvende olmaları ve kazaları önlemek için sigorta ve kasko yaptırmaları gerekmektedir. 

Kasko fiyatlarında indirim alabilirsiniz!

Araç sahipleri kasko fiyatları karşısında kasko yaptırmaktan kaçsa da aslında bu fiyatları düşürmek için bazı yöntemler uygulanabilir. Kasko şirketleri arasındaki fiyatları karşılaştırdıktan sonra size en uygun fiyatı seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra kasko yaptırılacak araçta güvenlik önlemlerinin bulunması da kasko fiyatlarını etkileyen unsurlardandır. Kasko yaptıracağınız araçta güvenlik önlemlerini artırarak ya da sürücü eğitimleri ile ilgili bir adım atarak, kasko fiyatlarını da indirimli hale getirebilirsiniz.

SONRAKİ HABER