Arabasına sahip olamasanız da Porsche'ye ortak olabileceksiniz! Porsche halka arz edilecek!

Bünyesinde pek çok otomotiv ve motor üreticisi dev markayı barındıran Volkswagen, en önemli markalarından olan Porsche'yi halka arz ediyor. Porsche markasının tam yüzde 25'lik bir diliminin halka arza açılıyor olması dikkat çekti. Detaylar haberin devamında...

Arabasına sahip olamasanız da Porsche'ye ortak olabileceksiniz! Porsche halka arz edilecek!

Alman menşeili otomotiv devi ve motor üreticisi Porsche, çıkardığı yeni otomobil modelleri ile çektiği dikkat kadar alt markaları ile de büyük dikkat çekmeye devam ediyor. Pek çok büyük ve bilinen otomobil markasını alt markaları arasında bulunduran Porsche'nin en gözde markalarından olan Porsche ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

Arabasına sahip olamasanız da Porsche'ye ortak olabileceksiniz! Porsche halka arz edilecek!

Alınan kararlara göre Volkswagen, Porsche markasının yüzde 25'lik bir kısmını halka arz etmeye karar verdiğini duyurdu. Seat, Skoda, Audi, Ducati, Cupra, Porsche, Lamborghini ve Bentley gibi dev markalarını bünyesinde bulunduran Volkswagen tarafından alınan karar doğrultusunda Porsche'nin halka arz edilecek olması dikkat çekti. Halka arz edilen yüzde 25'lik bir hisse satışı dikkat çekerken hisselerin bir kısmının alıcısını şimdiden ismini ilan etti. Qatar merkezli bir şirketin, Porsche hisselerinin yüzde 4,99'luk bir kısmını almak istediği bildirildi.

Arabasına sahip olamasanız da Porsche'ye ortak olabileceksiniz! Porsche halka arz edilecek! - Resim : 2

PORSCHE HİSSELERİ NE ZAMAN ARZ EDİLECEK?

Volkswagen tarafından halka arz edilecek olan ve pek çok kişiye sunulan 9.4 milyon euro değerindeki hisselerin toplam değeri Türk Lirası kuruna çevrildiği taktirde 172 milyar 179 milyon 706 bin TL tutarına ulaşıyor. Şimdiye kadar arza açılmış en yüksek tutarlı hisseler arasında yer alan bu hisselere yatırım yapmak isteyen kişilerin 29 Eylül tarihini beklemesi gerekiyor. 

Arabasına sahip olamasanız da Porsche'ye ortak olabileceksiniz! Porsche halka arz edilecek! - Resim : 3

Yüksek fiyatlı lüks spor otomobilleri ile tanınan otomobil markası Porsche'nin hisselerinin satışa çıkacak olması nedeniyle hayallerindeki arabaya ulaşamayan milyonlarca insan hayallerindeki otomobilin markasına ortak olabilecek. 

Arabasına sahip olamasanız da Porsche'ye ortak olabileceksiniz! Porsche halka arz edilecek! - Resim : 4

SONRAKİ HABER