Arabası olanlar e-Devletten kontrol etsin! Plakasında bu olanlara 1.671 TL ceza veriliyor: Hemen plakanıza bakın

Arabası olanlara çok önemli bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda plakasında bu olanlara 1.671 TL ceza verileceği ifade edildi.

Arabası olanlar hemen e-Devletten kontrol etsin! Plakasında bu olanlara 1.671 TL ceza veriliyor

Trafiğe çıkanların sağlıklı bir sürüş deneyimi yaşaması ve trafiğin kazasız bir şekilde akması için belirli kurallar olduğu belirtilerek herkes tarafından bilinen bu trafik kurallarının cezaları da bu yıl yeniden değerleme oranına göre ciddi oranda arttı. Bu kapsamda trafik cezalarına yüzde 112 zam yapıldığı ifade edildi. Yapılan ceza düzenlemelerinden biri de araç plakaları ile ilgili olduğu belirtilerek aracı olanların hemen kontrol etmesi gerektiği belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde hükümet tarafından yapılan son açıklamaya göre özellikle trafik ve plaka ihlalleri konusundaki cezalarda ciddi artışın olduğu belirtildi. Bu sebeple sürücülerin bu konuda dikkatli olması gerekiyor.

TRAFİK CEZALARINDA BÜYÜK ARTIŞ

En fazla ihlal edilen trafik kurallarından birinin emniyet kemeri takmamak olduğu belirtildi. Emniyet kemeri takmayan sürücülere 436 TL para cezası kesilecek. Aynı şekilde araç kullanırken cep telefonu ile konuşma da ihlal edilen bir diğer kural olarak belirtiliyor. Bu cezanın ihlali için 951 TL ödenmesi gerekecek.

Bir diğer ceza ise yayalara yol vermemek. Ülkemizde ne yazık ki yayalara çok fazla yol verilmiyor. Yayalara yol vermeyen sürücülere ise 1.917 TL ceza kesilecek.

1.671 TL CEZA VERİLECEK 

Cezalar plakaya yazılıyor. Bu sebeple bazı vatandaşlar cezalardan kaçmak için plakasının okunmasını engelliyor. Plakanızın mutlaka görünür ve okunuyor olması gerekiyor. Bu şekilde bir değişiklik yapmak ve plakanın okunmasını engellemenin cezasının 1.671 TL olduğu açıklandı.

SONRAKİ HABER