Ankara'da yaşayan öğrencilere büyük müjde! Mansur Yavaş resmen duyurdu: Yarından itibaren başlıyor

Ankaralı öğrencilere büyük eğitim desteği başlayacağı belirtildi ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş çok önemli değerlendirmelerde bulundu.

Ankara'da yaşayan öğrencilere büyük müjde! Mansur Yavaş resmen duyurdu: Yarından itibaren başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, ilköğretime giden 14 bin çocuğa aylık 330 TL kantin desteğine başlanıldığını belirtti ve açıklamalarında "Ankara'da hiçbir çocuk karnı aç eğitim almayacak, biz varız" ifadelerini kullandı.

MANSUR YAVAŞ AÇIKLADI

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, ilkokula giden 14 bin çocuğa aylık 330 TL’lik kantin desteği verileceğini belirtti ve sosyal medya hesabından destek hakkında önemli bilgiler paylaştı. Mansur Yavaş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Okulların başlamasıyla beraber evlatlarımıza da bir müjdemiz var. İlköğretime giden 14 bin çocuğumuza aylık 330 TL kantin desteğine başladık. Ankara'da hiçbir çocuk karnı aç eğitim almayacak, biz varız."

SERVİS ÜCRETLERİ DE KARŞILANIYOR 

Ankara Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde de aldığı kararlarla, ailesi sosyal yardım alan 42 bin öğrencinin toplu taşıma abonman ücretlerini ve 6 bin 500 öğrencinin de servis ücretini karşılayacağını açıklamıştı.

SONRAKİ HABER