Altında geri çekilmeler olabilir! İslam Memiş altın için tarih ve rakam verdi!

Altında geri çekilmeler olabilir! İslam Memiş altın için tarih ve rakam verdi!
Altın fiyatlarındaki yükseliş devam ederken, haftanın ilk işlem gününde gram altın fiyatı 1165 TL’yi bulurken, çeyrek altın fiyatı da 1934 TL’den satışa çıkıyor. Peki, altındaki bu yükseliş devam edecek mi?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, A Haber canlı yayının tarih ve rakam verdi. Yatırımcılar altın fiyatlarındaki bu yükselişin devam edip etmeyeceğini merak ederken, Finans Analisti İslam Memiş, kritik uyarılarda bulundu. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

İslam Memiş’ten altın yorumu

Altın fiyatlarındaki hareketlilik devam ederken, gram altın da yeni rekorlarını kırmaya devam ediyor. Altın fiyatlarındaki bu yükseliş vatandaşların da kafasını karıştırdı. Peki, altın fiyatlarındaki bu yükseliş devam edecek mi? Konuyla ilgili Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş şu ifadeleri kullandı;

“Gram altın ocak ayında yüzde 6 değer kazandı. Bu hafta önemli. ABD Merkez Bankası, Avrupa Merkez Bankası, İngiltere Merkez Bankası faiz kararları açıklanacak. Bu hafta biraz daha dalgalı bir seyirde işlemler gerçekleşebilir. Gram altın/ TL fiyatı şu an itibarıyla Kapalıçarşı piyasasında 1.180- 1.182 lira seviyesinde. Bu tarafta da 1.140 lira seviyesine kadar şubat ayı içerisinde bir geri çekilme bekliyorum” dedi.

“1.500 lira seviyesinin üzerinde ataklar gerçekleşebilir”

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altında 1.140 lira seviyesinde şubat ayı içerisinde bir geri çekilme beklediğini belirtirken, açıklamalarının devamında da şu ifadeleri kullandı: “Yıllık bazda baktığınız zaman orta ve uzun vadede yine yeni rekorlar yolda. 1.250- 1.280 devamında yılın ikinci yarısında Haziran ayından sonra 1.350- 1.450 hatta 1.500 lira seviyesinin üzerinde ataklar da gerçekleşebilir. Kısa vadeli bu geri çekilmelerin bir alım fırsatı vereceğini düşünüyorum. Özellikle altın borcu olan düğün yapacak olan altın yatırımı olan vatandaşlarımızın da şubat ayı içerisinde en azında Şubat ayının 15’ine kadar öngördüğüm bu geri çekilmelerde bir alım fırsatı verebilir” dedi.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.