Altın fiyatlarında rekor başlıyor! Gram altın bir anda tam tamına 60 lira arttı: İşte güncel gram ve çeyrek altın fiyatı

Türkiye'de Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada tahminler gelmeye devam ederken bugün gram altın çok sert yükseldi.

Altın fiyatlarında rekor başlıyor! Gram altın bir anda tam tamına 60 lira arttı

Türkiye'de Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalara göre altın altın fiyatlarında rekor yaşanacak. Ayrıca altın fiyatlarının gece saatlerinde sert yükseldiği ifade edildi.

İSLAM MEMİŞ'İN AÇIKLAMALARI

İslam Memiş, bu hafta gram altının yükselişini sürdürmesini beklediğini paylaştı. Ayrıca Memiş açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Altının ons fiyatı, değerinin altında kalmaya devam ediyor ve toparlanma hızlı olabilir. Haziran sonrası altın fiyatlarında rekorlar gelmeye devam eder. Gram altın, Haziran sonrasında 1.450-1.500 liraya kadar yükselebilir. Her sıkışma, her baskılanma daha büyük atakların habercisi. Gram altın, ons gibi değerinin altında. Elinde olan beklemeli, almak isteyen de acele etmeli. Bu seviyeler satış değil, alış seviyeleri."

ALTIN FİYATLARI REKOR KIRDI 

Gram altın hızla yükselişini sürdürürken 18 Mart Cumartesi günü itibariyle 1215 TL'ye kadar yükseldiği ifade edildi. Güncel altın fiyatları ise şöyle oldu:

Gram altın 1.215 lira seviyesine çıkarken 22 ayar bileziğin 1.099 lira olduğu paylaşıldı. Bununla beraber altının onsu 1.989 olurken Cumhurbiyet altınının 7.958 lira olduğu ifade edildi. Bunun yanı sıra yarım altının 3.991 lira olduğu paylaşılarak çeyrek altının da 1.988 lira olduğu aktarıldı.

SONRAKİ HABER