Altın fiyatları resmen dibi gördü! Yükseleceği tarih şimdiden belli oldu: Parası olan hemen alsın

Altın fiyatları, iç piyasaya bağlı olarak dalgalı bir seyir izlemeye devam ediyor. Gelen son habere göre altın fiyatları resmen dibi gördü! Ancak şimdiden yükseleceği tarih açıklandı. Parası olanın hemen alması gerektiği belirtildi. İşte detaylar..

Altın fiyatları resmen dibi gördü! Yükseleceği tarih şimdiden belli oldu: Parası olan hemen alsın

Altın fiyatlarındaki düşüş trendi devam ediyor. Altın fiyatlarının ne zaman yükseleceği özellikle altını olanlar tarafından yakından takip ediliyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, 28 Mayıs tarihinden önce önemli bir uyarı yaptı. Buna göre seçim sonrasına değil, haziran ayına dikkat edilmesi gerektiği belirtildi.

ALTIN DEĞER KAYBETTİ

Altın fiyatları geçtiğimiz gün düşüş trendine başladı. Şu anda da yüzde 1 civarında değer kaybeden altın fiyatları için Kapalıçarşı’dan gelen son habere göre gram altın 1.337 lira seviyesinde bulunurken, aynı dakikalarda çeyrek altın 2.342 lira ve Cumhuriyet altını 9.591 liradan satılıyor

İSLAM MEMİŞ UYARDI

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yaptığı açıklamasında vatandaşların seçime değil, seçim sonrasındaki haziran ayına odaklanması gerektiğini belirtti. Memiş, açıklamasında “Seçimi bırakın, Haziran'a odaklanın. Çünkü Haziran'da büyük bir sürpriz var. Dolar karşısında her şeyin yükseleceği bir süreç" ifadelerini kullandı.

Uzman isim açıklamasının devamında "Fed artık faiz artırmayacak, hatta faiz indirimine başlamak için fırsat kolluyor. Haziran, dolar endeksinin düşüşünün başlayacağı bir ay olacak. Hedef 92-94 seviyesi, 2024'te ise 70 seviyesi. Yani, uluslararası piyasalardaki doların değer kaybından bahsediyorum. Bu da dolar karşısında her şeyin yükseleceği bir süreci işaret ediyor" dedi.

ALTINDA BÜYÜK VURGUN OLACAK

Memiş, sözlerine son verirken, altında büyük vurgun olacağını da şu şekilde ifade etti:

“Ancak Haziran'da dolar ile son kez büyük bir vurgun yapacaklar! Yani, altın ve gümüşün ons fiyatı 1.910 dolar, EUR/USD paritesi 1,07, Bitcoin 22.500 dolar seviyelerine gerileyebilir. Sonra ne olacak? Dolar karşısında her şey yükselişe geçecek”

SONRAKİ HABER