Ailelere binlerce lira para veriliyor! Para ödemeleri başladı: Paralar Ziraat Bankasından alınacak

Hane başına yapılan destek ödemesi hakkında bir açıklama yapıldı ve sosyal medyadan yapılan açıklamada ödemelerin devam ettiği ve Ziraat Bankasından alınacağı bildirildi.

Ailelere binlerce lira para veriliyor! Para ödemeleri başladı: Duyuru yapıldı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) alınan bilgilere göre afetzedelere ödenen destek ödemeleri ile ilgili önemli bilgiler paylaşıldı. Destek ödemeleri hakkında önemli bir açıklama yapıldı.

10 BİN LİRA ÖDEMELER DEVAM EDİYOR 

Yapılan açıklamada hane başına ödeme yapıldığı fiade edildi. AFAD'ın sosyal medya hesbaı üzerinden ödemeler hakkında bir duyuru yapıldı.

AFAD tarafından yapılan duyurunun devamında Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi kabul edilen 11 ilimizde afetzedelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması için 10 bin TL ‘hane başı destek ödenmesine’ devam edildiği ifade edildi.

YAPILAN DUYURU 

Yapılan duyuruda ise şu ifadeler kullanıldı:

"Bugüne kadar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Hasar Tespit Ekipleri tarafından yıkık, acil yıkılacak, ağır ve orta hasarlı ile az hasarlı olarak tespit edilen 1 milyon 506 bin 317 haneye yönelik ‘hane başı destek ödemesi’ aralıksız devam etmekte olup ödemeler son aşamaya gelmiştir. Hane başı destek ödemesinde fiili ikametgah adresi esas alınmaktadır. Bununla birlikte çeşitli sebeplerle fiili olarak oturduğu adresten farklı bir ikametgah adresinde kaydı görünen afetzedelerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için aşağıda belirtilen süreç dahilinde ödemeleri gerçekleştirilecektir.

ZİRAAT BANKASINDAN ALINACAK

Halihazırda bulunduğu ilin, İl AFAD Müdürlüğüne başvurmaları, hasarlı konutta ikamet ettiğini kanıtlayan belgeleri (doğal gaz faturası, elektrik faturası, su faturası, sabit internet faturası, lojman tahsis belgesi, kira kontratı)sunmaları, bu belgelerin temin edilememesi durumunda, muhtarlık ve kolluk birimleri aracılığı ile fiilen oturulup oturulmadığına ilişkin düzenlenecek belgeyi temin etmeleri sağlanacaktır. İl AFAD Müdürlüklerimizde; ikameti kanıtlayıcı evraklar temin edildikten sonragereklikontroller yapılarak afetzedelerin T.C. Kimlik numarası üzerinden (T.C Ziraat Bankası’na) hane başı destek ödemesi yapılacaktır. Yukarıda belirtilen süreçlerin tamamında İl AFAD Müdürlüklerimiz, afetzedelerimize her türlü kolaylığı sağlayacaktır"

SONRAKİ HABER