Aileden sadece 1 kişi bile başvursa yeter: e-Devletten mutlaka kontrol edin! Hesaplarınıza 15.000 TL yatacak

Aile Destek Paketi kapsamında ailelere destek ödemesi yapıldığı ve toplamda 15 bin liranın hesaplara yatacağı ifade edildi. Bu noktada Aile Bakanlığı tarafından başlatılan bu ödemelerin yapılmaya başlandığı ifade edildi.

Aileden sadece 1 kişi bile başvursa yeter: e-Devletten mutlaka kontrol edin

Aile Destek Paketi'nden yararlanan vatandaşlar için müjdeli haber geldi. 1.250 TL destek ödemelerinin başladığı belirtilerek bu ödemeler, pandemi nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan ailelere nefes aldıracağı ifade edildi. Ödemeler, PTT aracılığıyla yapılacağı gibi yararlananların banka hesaplarına yapıldığı bildirildi ve  Aile Destek Paketi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 milyar TL'lik Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi'nin bir parçası olarak hayata geçirildiği hatırlanıyor.

12 AY BOYUNCA TOPLAM 15 BİN LİRA 

Bu paket kapsamında, dar gelirli ailelere 12 ay boyunca her ay 1.250 TL'ye kadar destek verilecek. Bu destekten yararlanmak isteyen vatandaşların, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden başvuru yapmaları gerektiği gibi başvuruların e-Devlet üzerinden de yapılabileceği ifade edildi.

PTT VE ATM'LERDEN ALINABİLECEK 

Başvuruların değerlendirilmesinin ardından, uygun görülen ailelere ödeme yapılacak. Aile Destek Paketi'nden yararlanan vatandaşlar, ödemelerini PTT şubelerinden veya PTT kartlarıyla ATM'lerden çekebilecekler. Ödemelerin ne zaman yapılacağına ilişkin bilgi ise e-Devlet üzerinden takip edilebilecek.

Bu yılın başından itibaren yürürlüğe giren güncellemeler, ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına düzenli olarak yatırılıyor. Özellikle zor durumda olan vatandaşlar için önem taşıyan bu yardımlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapıldığı belirtilerek söz konusu program ile beraber 1250 liraya kadar ödeme yapıldığı ifade edildi.

NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

Aile Destek Programı ödemeleri hane başına düşen aylık gelir aralığına göre ödeme tutarlarının değiştiği belirtilerek 450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL 450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL 911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL 1372,30 TL üzeri - 1833,45 TL'den az olanlar: 850 TL alacağı ifade edildi.

SONRAKİ HABER