Aileden 1 kişi başvursa alacak! Ailelere 4.200 TL yardım parası veriliyor: 1 yıl boyunca geçerli olacak

Çocuğu olan ve dar gelirli vatandaşlara sevindiren bir haber geldi. Bu doğrultuda devletten destek ödemesi yapılacağı belirtilerek 1 yıl boyunca geçerli olacağı ifade edildi. Ödeme alacak olanların paralarını PTT'den alacakları belirtildi.

Aileden 1 kişi başvursa alacak! Ailelere 4.200 TL yardım parası veriliyor: 1 yıl boyunca geçerli

Çocuğu olan ve dar gelirli vatandaşlara sevindiren bir haber verildi ve yardım parası verileceği ifade edildi. Aile Bakanlığı tarafından 1 yıl boyunca çocuklu ailelere destek ödemesi yapılacağı bildirildi. Ayrıca bu yardım hakkında detaylar da paylaşıldı.

Devletten dar gelirli ve çocuklu ailelere yardım kampanyaları peş peşe açıklanmaya başlandı ve 12 ay boyunca maddi destek verileceği ifade edildi. Bu ödemelerin çocuk başına değişen tutarlarda yapılacağı ifade edildi.

TOPLAMDA 4.200 TL ÖDEME 

Durumu kötü olan ve geçim sıkıntısı yaşayan çocuklu ailelere güzel haber verildi. Destekler devam ederken Aile Bakanlığı tarafından 1-2 çocuklu ailelere 350 TL destek veriliyor. 1 yıl boyunca devam edecek bu ödemeler ile toplamda 4.200 TL alınmış olacağı ifade edildi.

Para desteğinin miktarı çocuk sayısına göre verildiği belirtilerek 1 yıl boyunca verilecek olan bu yardım sayesinde masrafları karşılamakta zorlanan aileler rahatlayacağı ifade edilerek başvuruların e-Devlet üzerinden yapılacak ve ödeme almaya hak kazananlarının PTT'den parasını alacakları ifade edildi.

10 GÜNDE AÇIKLANIYOR 

İsteyenler başvurularını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında gerçekleştirebilecek. Aylık yardımdan yararlanmak isteyenler başvurularını hemen yapıyor. Sonuçlar ise ilgili kişiler tarafından incelenerek 10 gün içerisinde açıklanıyor.

SONRAKİ HABER