Aile sosyal yardım paraları ödendi mi? Şubat ayı ödemeleri ne zaman yapılacak?

Aile sosyal yardım paraları ödendi mi? Şubat ayı ödemeleri ne zaman yapılacak?
2023 Şubat ayı aile destek ödemelerinin ne zaman yatacağı da araştırılmaya başladı. 850 TL ve 1250 TL aralığında değişen bu yardım ödemeleri kapsamında ödeme tarihleri de merak konusu oldu. Peki, Şubat ayı ödemeleri ne zaman yapılacak?

2023 Şubat ayına gelirken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen sosyal yardım paralarının ne zaman ödeneceği de vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. 2023 yılında bu yardım ödemeleri artış gösterirken, şubat ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı da merak edildi.

Şubat ayı ödemeleri ne zaman yapılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sağladığı Şubat ayı Aile Destek ödemelerinin ne zaman yapılacağı açıklanmadı. Bunun yanı sıra yılbaşından önce ocak ayı Aile Destek Yardımı ödemeleri de hesaplara yatırılmaya başlanmıştı. 29 Aralık 2022 tarihinde Aile ve Sosyal Hizmet Bakanı Derya Yanık; 

“Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle ocak ayının ilk haftası yapılacak olan Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini öne çekerek 29 Aralık Perşembe (bugün) hak sahiplerinin hesaplarına yatırıyoruz. ‘Türkiye Aile Destek Programı’ kapsamında 3 milyon hanemize 2,9 milyar TL, ‘Çocuk Desteği Bileşeni’ kapsamında 2,2 milyon hanemize 919 milyon TL olmak üzere toplam 3 milyon hanemize 3,8 milyar TL tutarın ödeme yapacağız” ifadelerini kullandı.

Aile Destek ödemeleri ne kadar oldu?

Bakanlığın ödeme tutarı geçtiğimiz aylarda 850 TL- 1250 TL olarak güncellenmişti. Aile Destek Programı ödemeleri kapsamında 2023 yılında ne kadar olacağına dair bir açıklama gelmedi. 

Aile Destek Yardımı sorgulama ekranı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sağladığı bu destek yardımı ödemelerinin hesaplara yatırılıp yatırılmadığını e-Devlet Kapısı üzerinden öğrenebilirsiniz. e-Devlet sitemi üzerinden; “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı”, “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” ekranına T.C. kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz.

AİLE DESTEK YARDIMI ÖDEME SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ