ABD hisse senedi vadeli işlemleri Fed toplantısı öncesinde yatay seyrediyor

ABD hisse senedi vadeli işlemleri Salı günü Fed’in iki günlük politika toplantısı öncesinde yatay seyretti. Pazartesi günü Dow, S&P 500 ve Nasdaq Composite küçük kazançlar elde etti. Tesla ve Arm Holdings düşerken Apple yükseldi. ABD Borsası Endeksi 500’ün bu çeyreğin sonunda 4.322,60 puandan işlem

ABD hisse senedi vadeli işlemleri Fed toplantısı öncesinde yatay seyrediyor

ABD hisse senedi vadeli işlemleri Salı günü, yatırımcıların Fed’in iki günlük politika toplantısı öncesinde büyük bahisler yapmaktan kaçınmasıyla yatay seyretti.

Fed faiz oranlarını sabit tutacak mı?

ABD’li politika yapıcıların Çarşamba günü faiz oranlarını sabit tutması bekleniyor ve CME FedWatch Tool’a göre Kasım ayında başka bir duraklama olasılığı %66’ya yükseldi. Fed, enflasyonun geçici olduğunu ve ekonomik toparlanmanın koronavirüs pandemisi nedeniyle belirsizliklerle karşı karşıya olduğunu savunuyor. Ancak bazı analistler, Fed’in varlık alımlarını azaltmaya başlaması ve faiz oranlarını gelecek yıl artırması gerektiğini düşünüyor.

Pazartesi günkü piyasa performansı nasıldı?

Pazartesi günkü normal işlemlerde Dow %0,02, S&P 500 %0,07 ve Nasdaq Composite %0,01 oranında değer kazanırken, yatırımcılar merkez bankasının yoğun olduğu bir haftanın ortasında kesintiye uğradı. 11 S&P sektöründen altısı daha yüksek bitirerek enerji, teknoloji ve finansta yükselişe neden olurken, tüketici ihtiyari sektörler, gayrimenkul ve malzemeler en kötü performansı gösterdi.

Hangi hisse senetleri öne çıktı?

Bireysel hisse senetleri arasında Tesla, Goldman Sachs’ın küresel EV devi için 2023 ve 2024 kâr görünümünü düşürmesinin ardından yüzde 3,3 düşerken Arm Holdings yüzde 4 düştü. Perşembe günkü piyasaya çıkışından elde ettiği kazancı geri vermek için %5. Bu arada Apple, iPhone 15 Pro telefonlarına yönelik güçlü talebi gösteren ön sipariş haberlerinin ardından %1,7 oranında değer kazandı.

ABD Borsası Endeksi 500 ne bekliyor?

Trading Economics’in küresel makro modelleri ve analistlerin beklentilerine göre, Amerika Birleşik Devletleri Borsası Endeksi 500’ün bu çeyreğin sonunda 4.322,60 puandan işlem görmesi bekleniyor. İleriye baktığımızda 12 ay içinde 3960,78 seviyesinde işlem göreceğini tahmin ediyoruz. Bu tahminler, ABD ekonomisinin pandemiden çıkışının hızına ve Fed’in para politikasının sıkılığına bağlı olarak değişebilir.

SONRAKİ HABER