7.500 TL üstü emekli maaşı olanlara da zam var! Bakan Bilgin açıkladı: O tarihte zam yapılacak

En düşük emekli maaşlarına 2 bin lira zam yapıldı. Yapılan açıklamada 7.500 TL üstü maaş alanlara zam yapılmayacağı ifade edildi. Yeni yapılan açıklamada 7.500 TL üstü maaş alan emeklilerin ne zaman zam alacağı paylaşıldı.

7.500 TL üstü emekli maaşı olanlara da zam var! Bakan Bilgin açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde en düşük emekli maaşının 7500 TL'ye yükseldiğini duyurmuştu. Bu kapsamda zamlı emekli maaşlarının Nisan ayında hesaplara yatacağı fiade edildi. Yapılan emekli maaş zammı sadece en düşük emekli maaşı alanları kapsıyordu. 7500 TL üstü maaş alan emekliler ise bu karara isyan etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 7.500 TL üstü maaş alan emekliler için bir duyuru yaptı.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 7.500 TL

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son dakika emekli maaş zammı açıklaması yaptı. Emekli maaşları ile ilgili son günlerde devam eden tartışmalar hakkında konuşan Vedat Bilgin, kafalarda oluşan tüm soru işaretlerini giderdi.

Son dönemlerde devam eden tartışmalardan biri de en düşük emekli maaşına yapılan zam konusu olduğu belirtilerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en düşük emekli maaşının 7500 TL'ye yükseldiğini paylaşmıştı. Bu durumda da 7500 TL üstü maaş alan emeklilere zam yapılmayacğaı aktarıldı.

ZAM TARİHİ 

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin ise emeklilere yönelik yeni bir düzenlemenin olmadığını şu anda TBMM'deki düzenlemenin geçerli olduğunu belirtti. Bununla beraber Bakan bilgin açıklamalarında 7.500 TL üzerinde maaş alan emeklilerin Temmuz ayında maaş alacağını ifade etti.

SONRAKİ HABER