7.500 TL - 8.000 TL maaşı olan emeklilere müjde! Ekim ayında resmen bayram edilecek: Oranlar yeniden güncellendi

Emekli maaşlarına ek zam yapılacağı kesinleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından talimat verildi ve emekli maaşları yeniden güncellenecek.

7.500 TL - 8.000 TL maaşı olan emeklilere müjde! Ekim ayında resmen bayram edilecek

Emekli maaşlarına ek zam yapılacağı duyurulurken zam haberi emeklileri sevince boğdu. Ek zam ile birlikte en düşük emekli maaşı 10 bin liraya yükselmesinin beklendiği belirtildi. Emekliler, bu ek zam sayesinde hayat standartlarını yükseltebileceklerini ve daha rahat yaşayabileceklerini belirtirlerken ek zammın ne zaman yürürlüğe gireceği ise henüz belli olmadığı paylaşıldı. Emekliler, ek zammın bir an önce hayata geçmesini istiyorlar ve ek zamın emeklilerin alım gücünü artıracağı ve ekonomiye de olumlu katkı sağlayacağı da düşünülüyor.

EN DÜŞÜK MAAŞ 10 BİN LİRA OLABİLİR 

Emekli vatandaşlarımızın merakla beklediği haber sonunda gelirken hükümet, emekli maaşlarına ek zam yapılacağını paylaştı. Bu noktada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından emekli maaşlarının yeniden düzenlenmesi için talimat verdiği de açıklandı. Bu ek zam ile beraber en düşük emekli maaşının 10 bin lira olması beklendiği belirtilerek bu, emeklilerimiz için tarihi bir fırsat olduğu da uzmanlar tarafından paylaşılıyor. 

EK ZAM İLE OLUMLU YORUMLAR GELDİ 

Emekli maaşlarına ek zam yapılması, emeklilerimizin hayat standartlarını yükseltecek, onlara daha iyi bir yaşam kalitesi sunacak. Emekliler bu ek zam sayesinde daha rahat bir şekilde geçinebileceği ve  ihtiyaçlarını daha kolay karşılayabileceği belirtilirken yeniden maaşların enflasyona ezdirilmemesi umudu içinde oldukları bildirildi. Emeklilerimiz, daha fazla harcama yapabileceği belirtilirken piyasalar canlanacak, üretim artacağı da yapılan yorumlar arasında yer alıyor. 

Maaşlara ek zam yapılması, hem emeklilerimizin hem de ülkemizin yararına olacağı ifade edilerek emekli vatandaşların bu müjdeli haberi sevinçle karşıladıklarını biliyoruz. 

NE ZAMAN YAPILACAK? 

Zammın ne zaman yapılacağı hakkında henüz nete bir açıklama yapılmadı ancak AK Parti tarafından yapılan açıklamada Ekim Kasım gibi çalışmaların tamamlanabileceği ifade edildi. 

SONRAKİ HABER