3 odalı prefabrik eve devlet desteği ile sahip olabilirsiniz! 30 bini cebinizden gerisi devletten

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile birlikte prefabrik ev yaptırmak isteyen kişiler için devletten 150 bin TL destek duyuruldu! Başvuru için şartlar ve detaylar paylaşıldı.

3 odalı prefabrik eve devlet desteği ile sahip olabilirsiniz! 30 bini cebinizden gerisi devletten

Dar gelirli ailelere destek olabilmek için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen destekler sık sık artırılmaya devam ediyor! Her ay yenilik gösteren bu yardımlarda özellikle de kış aylarının yaklaşması ile birlikte yakacak ve barınma destekleri büyük ilgi görmeye başladı. Devlet tarafından verilen 150 bin TL desteği kullanarak kimlerin bu destek faydalanabileceği en çok merak edilenler arasına girdi. 

Bakanlık tarafından yapılan açıklama ile birlikte yapılacak olan bu yardımın kapsamının ne olduğu, hangi şartlarda destek verildiği bu yardımlardan kimlerin faydalanabileceği gibi konular sık sık gündeme gelmeye başladı. Bu noktada da açıklamalarda bulunan bakanlık kendi resmi sitesi üzerinden yardımlardan faydalanmak için gerekli olan şartlar verildi. 

30 BİNİ CEBİNİZDEN GERİSİ DEVLETTEN! 30 BİN TL İLE PREFABRİK EV SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ! 

Verilen bilgilere göre 180 bin TL değerindeki bu evden yalnızca 30 bin TL ödeyerek faydalanabilirsiniz! Bakanlık tarafından paylaşılan desteklerde verilen bu yardım ile birlikte kişilere sağlanan yardımlardan kullanarak ev sahibi olmanın son derece kolay olabildiği ifade edildi. 

3 odalı prefabrik eve devlet desteği ile sahip olabilirsiniz! 30 bini cebinizden gerisi devletten

BAKANLIK DESTEK PAKETİNİ AÇIKLADI! 

Bakanlık tarafından yayınlanan destek paketine göre kimlerin bu yardımdan faydalanabileceği gibi konular açıklandı. Gelen açıklamalara göre Aile Bakanlığı tarafından yayınlanan prefabrik ev desteğinin detayları şu şekilde açıklandı. 

Barınma Yardımı 

18 yaşından büyük kişilerin faydalanabileceği bu yardımın, 

Kapsamı; Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı ve afet kapsamında ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır.

Faydalanabilecek Kişiler; Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az (2022 yılı için 1.833,45-TL) olmakla birlikte yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul  olma gibi özel şartlardan herhangi birine  haiz olma, aynı zamanda onarımı yapılacak evin  ya da ev yapımlarında arsanın tam hisseli tapusuna haiz olma 

Yardım Miktarı; İhtiyaca göre ve yardım için belirlenmiş kriterlere haiz olmak kaydıyla ev onarımlarında  75.000-TL, prefabrik ev yapımlarında 150.000-TL, betonarme ev yapımlarında 200.000-TL’ye kadar destek verilir.

3 odalı prefabrik eve devlet desteği ile sahip olabilirsiniz! 30 bini cebinizden gerisi devletten - Resim : 2

Yukarıda verilen tabloda bakanlık tarafından hangi şartlarda prefabrik ev desteğinin alınabileceği açıklandı. 

 

SONRAKİ HABER