24 Kasım'da ikramiye ödemesi: Bakanlıktan son dakika açıklaması! Verilecek mi, verilmeyecek mi belli oldu...

24 Kasım'da ikramiye verilmesi için talepler gündeme geldi. Bu talepler hakkında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin önemli açıklamalarda bulundu.

24 Kasım'da ikramiye ödemesi: Verilecek mi, verilmeyecek mi belli oldu...

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlere ikramiye verilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Muhalefetin '24 Kasım'da öğretmenlere ikramiye verilsin' çağrısına yanıt veren Bakan Tekin, "Biz kendi politikalarımızı kendimiz belirliyoruz. Öyle bir şey olursa bunu Cumhurbaşkanımız ile Maliye Bakanımız duyurur." ifadelerini kullandı.

BÜTÇE AÇIKLAMASI 

Ayrıca, TBMM Plan Bütçe Komisyonu'ndaki sunumunda Milli Eğitim Bakanlığı'nın bütçeden yüzde 14,6 oranıyla en büyük payı aldığını belirten Tekin, bakanlığın bütçesinin dolar cinsinden değerinin giderek arttığını söyledi. 2002'de 4 milyar 955 milyon dolar olan bakanlık bütçesinin 2023'te 16 milyar 215 milyon dolara, 2024'te ise 38 milyar 294 milyon dolara çıkarıldığını ifade etti.

REVİZYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK 

Bakan Tekin, Cumhuriyet'in 100. yılında eğitim sistemini özgürleşme süreci olarak yapılandırdıklarını belirtirken, devamsızlık konusunda önlem almak amacıyla kurumlarda "önleme müdahale komisyonları"nın kurulacağını ve çocukların okulda tutulması için kültür-sanat, spor ve telafi eğitimleri gibi faaliyetlerin kullanılacağını açıkladı. Ayrıca, müfredatın sadeleştirilmesi ve seçmeli derslere yönelik revizyon çalışmalarının süreceğini ifade etti.

SONRAKİ HABER