2023 emekli bayram ikramiyesi 5.500 TL duyurusu! Bakan Bilgin ile ikramiye görüşmesi: Bayram ettirecek haber geldi

Emekli bayram ikramiyesi hakkına çok önemli bir gelişme yaşandı. Emekliler derneği ile Bakan Bilgin arasında görüşme yapılacağı belirtilerek ikramiyeler için 5.500 TL detayı paylaşıldı.

Ve  nefesler tutuldu! Emekliler derneği ile Bakan Bilgin arasında görüşme

Milyonlarca emekliyi heyecanlandıran önemli bir gelişme yaşandığı belirtilerek Ramazan Bayramı’nda verilecek olan bayram ikramiyelerine gelecek olan zam şimdiden emeklileri heyecanlandırdığı ifade edildi. Bu kapsamda emekliler derneği tarafından yapılan açıklamada ikramiyelerin en az 5.500 TL olması gerektiği bildirildi. Bu kapsamda Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün ile Bakan Bilgin arasında görüşme yapılacağı da bildirildi.

GÖRÜŞME YAPILDI 

Emekliler maaşlarına gelen zamlardan sonra Ramazan ayı sonrasındaki bayram ikramiyelerini merakla bekliyor. Pek çok kaleme ve maaşlara gelen zamlardan sonra bayram ikramiyelerine de zam gelmesi bekleniyor. Bugün saat 12.00’de Bakan Bilgin ve TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün bir araya geldi. 

NE ZAMAN ÖDENECEK?

Bu yıl ramazan bayramı 21-23 Nisan arasına denk geliyor. Emekli bayram ikramiyelerinin ödemeleri ise bu tarihten 1 hafta önce olması beklendiği duyurularak TÜED Başkanı Ramazan Ergün geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında bayram ikramiyelerine zam beklediklerini ifade etmişti.

Buna göre bayram ikramiyesinin en az en düşük emekli maaşına denk gelmesi gerektiğini ifade eden Ergün, ikramiyelerin 5.500 TL olması gerektiğini paylaştı.

SONRAKİ HABER