2023 bayram ikramiyesi belli oldu! Emeklilere 1 ay sonra ödenecek bayram ikramiyesi açıklandı: İşte net ödeme tarihi

Milyonlarca emekli vatandaşı yakından ilgilendiren haberin detayları belli olmaya başladığı belirtilerek 2023 emekli bayram ikramiyesi tutarlarının belli olduğu belirtildi. Peki ödemeler ne zaman yatacak?

2023 bayram ikramiyesi belli oldu! Emeklilere 1 ay sonra ödenecek bayram ikramiyesi açıklandı

Milyonlarca emekli vatandaşı yakından ilgilendiren konuya ilişkin detaylar belli olmaya başladığı belirtilerek Ramazanın başlamasına sayılı günler kala milyonlarca emekli vatandaş bayram ikramiyelerinin ne kadar olacağını araştırmaya başladığı ifade edildi.

Arama motorlarında sıklıkla aratılan başlıklar arasında yer alan Ramazan Bayram ikramiyelerinin ne kadar? başlığının yer aldığı ifade edildi. Bu konuda emekliler yoğun bir şekilde araştırma yapıyor.

ZAM BEKLENİYORDU

Geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı için 1.100 TL, Kurban Bayramı için 1.100 TL verilmesinin ardından emekliler bu yıl emekli bayram ikramiyelerine zam beklemeye başladı.

Bayram İkramiyelerinin ne kadar olacağı merak edilen konular arasında yer alırken, Bayram ikramiyelerine ilişkin detaylar da günden güne belli olmaya başladığı duyuruldu.

Bayram İkramiyeleri yıl iki kez olacak şekilde emeklilere verilirken, 2023 yılının bayram ikramiyesinin ne kadar olacağı ve ne zaman yatacağı araştırılmaya başlandı. Bununla beraber resmi makamlardan henüz net bir açıklama yapılmadı.

Önümüzdeki günlerde Bayram İkramiyelerine ilişkin açıklama yapılması bekleniyor. 

ÖDEME TUTARI VE TARİHİ 

Mevcut durumda emekli bayram ikramiyeleri 1.100 TL olarak ödenecek. Buna göre Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı toplamında emekliler 2.200 lira para alacak. 

Söz konusu emekli bayram ikramiyelerinin ise Ramazan Bayramından 1 hafta önce ödenmesi gerektiği bildirildi. 

SONRAKİ HABER