16 milyon emekliye müjde verildi! Emeki maaşı zammı belli oldu: En düşük emekli maaşı 10 bin 100 TL'yi geçiyor

Emekliler, temmuz ayında alacakları emekli maaşlarını heyecanla beklerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sevindirici bir haber daha geldiği bildirildi. Bu doğrultuda maaşlara kademeli olarak zam geleceği bildirildi.

16 milyon emekliye müjde verildi! Emeki maaşı zammı belli oldu: En düşük emekli maaşı 10 bin 100 TL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim süresinde en düşük emekli aylığı ve bayram ikramiyesinin tekrar değerlendirileceğini ifade etti. Milyonlarca emekliye kademeli olarak zam yapılacağı belirtildi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Bağ-Kur emeklileri için taban maaşından itibaren emekli aylıklarında kademeli bir zam yapılacağı ifade edildi.

KADEMELİ ZAM GELİYOR 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim süresinde en düşük emekli aylığı ve bayram ikramiyesinin tekrar değerlendirileceğini ifade etti. Milyonlarca emekliye kademeli olarak zam yapılacağı belirtildi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Bağ-Kur emeklileri için taban maaşından itibaren emekli aylıklarında kademeli bir zam yapılacağı ifade edildi.Sabah'ın haberine göre; masada bulunan formüllere göre, 10-15 bin lira arasında emekli aylığı alanlara yüzde 45, 15-20 bin lira arasında aylık alanlara yüzde 40 ve bu tutarın üzerindekiler için de yüzde 35 zam yapılacağı ifade edildi.

MEMUR MAAŞI 22 BİN LİRA

Memur maaşlarının en düşük net 22 bin lira olacağının açıklanmasının ardından gözler emekli maaşlarına çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Kamu işçilerinde olduğu gibi, en düşük maaşı yine 15 bin liraya çıkartarak, üzerine enflasyon ve refah payı olarak benzer bir artış yapacağız. Böylece en düşük memur maaşı 22 bin lirayı bulacak. Memur maaşlarındaki bu artışlar, otomatik olarak emekliliklerine de yansıyacak"

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 10 BİN 125 TL 

Emekli zammı, 7 bin 500-10 bin, 10 bin-15 bin, 15 bin-20 bin ve 20 bin üzeri kademelerine göre belirlenecektir. Emekli ve memur maaşlarındaki bu değişikliklerle birlikte, refah payı ve seyyanen artışın da söz konusu olması beklenmektedir. En düşük emekli aylığına en düşük oranda zam yapılsa yani yüzde 35 zam  yapıldığında en düşük emekli maaşı 10 bin 125 TL olacak. 

SONRAKİ HABER