15 bin lira dahil kredi çekmek isteyenlere kötü haber! Bankalar duyurdu: Hayalleri yıkan faiz hamlesi, sert yükseldi

15 bin TL kredi çekmek isteyenlere kötü haber duyuruldu ve son zamanlarda sermaye kontrolünün kısa bir denemesi yapıldı ve bankalardan kredi çekimlerinin durdurulduğu bildirildi.

15 bin lira dahil kredi çekmek isteyenlere kötü haber! 5 banka birden duyurdu

Son zamanlarda sermaye kontrolünün kısa bir denemesi yapıldı ve bankalardan kredi çekimlerinin durdurulduğu belirtilerek kararın ardından faiz oranları büyük ölçüde arttığı ifade edildi.

FAİZ HAMLESİ GELDİ

Son günlerde doların Türk Lirası karşısında hızlı değişimi ve Türk Lirasının değer kaybı bankaları harekete geçirdiği belirtilerek ihtiyaç kredileri, taşıt kredileri gibi çeşitli kredi türlerinde faiz oranlarında yeni denemeler yapıldığı paylaşıldı.

Vatandaşlar zor bir dönemle karşı karşıya kalacağı belirtilerek Ziraat, Yapı Kredi, Akbank, Garanti ve diğer bir banka resmi olarak yeni kararlarını paylaşmaya başladığı bildirildi. Bu durumda nakit ihtiyacı olanlar, yaz tatili planları için kredi çekmek isteyenler veya bir şeyler satın almak isteyenler ve ihtiyaç kredisi ihtiyacı olanlar için kötü haberler duyuruldu. Düşük faiz ile kredi çekmek isteyenlerin hayallerinin yıkıldığı belirtilerek faiz oranlarını ardı ardına değiştiren bankalar, bu değişiklikleri resmi web siteleri üzerinden paylaşmaya başladılar.

YENİ FAİZ ORANLARI 

İhtiyaç kredisi faiz oranlarında yapılan değişiklikler ise şöyle aktarıldı:

Yapı Kredi: Eski faiz oranı 3,29, yeni faiz oranı 4,79

Garanti BBWA: Eski faiz oranı 3,16, yeni faiz oranı 3,91

Akbank: Eski faiz oranı 2,58, yeni faiz oranı 2,98

Ziraat Bankası: Eski faiz oranı 1,89, yeni faiz oranı 1,94

TEB: Eski faiz oranı 3,00, yeni faiz oranı 2,19

SONRAKİ HABER