14 Mayıs öncesinde emekli maşlarına ek zam duyurusu! 4A, 4B, 4C emekli maaşlarına ek zam oranı belli oldu

Emekli vatandaşları için sevindiren haber dujyuruldu ve 4A, 4B, 4C emekli vatandaşlara ek zam haberi paylaşıldı.

14 Mayıs öncesinde emekli maşlarına ek zam duyurusu! 4A, 4B, 4C emekli maaşlarına ek zam

Yüzde 30 zam geliyor emekli maaşları için yapılacak olan zam gündeme geldi ancak bu hala bir iddia konumunda. Milyonlarca emekli bu zam haberi ile mutlu oalcak ancak henüz net bir açıklama yapılmadı. Yaklaşan seçim öncesi emekli maaşları hakkında bomba bir iddia ortaya atıldı ve emeklilere ek zam yapılacağı ifade edildi.

EMEKLİLERE EK ZAM

Bu iddiaya göre emekli maaşları için %30’luk zam söz konusu olacağı belirtilerek SSK ve BAĞ-KUR emeklileri bu zam ile birlikte zamlı maaş alma fırsatını elde edeceği bildirildi. Emekli vatandaşların maaşlarında artış gündeme gelirken emekli maaşı zammının henüz iddia konumunda olduğu bildirildi. 

Türkiye'de emekli vatandaş sayısı oldukça fazla. Emekli vatandaşlar için maaş iyileştirmeleri de yapılıyor. Özellikle genel seçim öncesi bu konuya dikkat ediliyor. BAĞ-KUR ve SSK emeklileri aylık olarak emekli maaşları alıyor. Emekli maaşı alan vatandaşlarım maaşları için zam yapılması gündeme gelirken bu zammın yüzde 30 olacağı iddia edildi.

YÜZDE 30 ZAM SÖZ KONUSU 

Seçim öncesi emekli vatandaşlar için %30'luk bir zam daha yapılması beklendiği belirtilerek böylelikle vatandaşların bir yıl içerisinde iki zam alması söz konusu olacağı paylaşıldı. 

Hem SSK emeklileri hem de BAĞ-KUR emeklileri bu fırsattan faydalanma imkanına sahip olacağı belirtilerek yapılan zam oranının yüzde 15 de olabileceği fiade edildi. Yapılan haberlere göre zam oranının yüzde 15 olması bekleniyor. %15 zam yapılırsa vatandaşlar maaşlarını %15 zamlı alabilecek. Fakat bazı iddialara göre de emekli maaşlarına yapılacak zam oranı %30 olacak.

Bu konuda bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz. 

SONRAKİ HABER