Fenerbahçe'nin Vladimir Putin tezahüratına dünya basınından büyük tepki!

Dün akşam oynana Fenerbahçe - Dinamo Kiev karşılaşmasında sarı lacivertli taraftarların yapmış olduğu Vladimir Putin tezahüratı dünya basınında da büyük yankı uyandırdı. Dünya basını tepkilerini gösterdi.

Fenerbahçe'nin Vladimir Putin tezahüratına dünya basınından büyük tepki!

Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu'nda Ukraynalı ekip Dinamo Kiev ile karşılaşan temsilcimiz Fenerbahçe dün akşam Türkiye saati ile saat 20.00'de Ukrayna ekibini Kadıköy'de ağırladı.

İlk maçın Polonya'da yapıldığı turda Fenerbahçe ve Dinamo Kiev ilk maçta gol atamazken dün akşam ise maç epey hareketli geçti.

Fenerbahçe'nin Vladimir Putin tezahüratına dünya basınından büyük tepki!

Maçta toplamda 3 gol kaydedildi. 90 dakikalık sürenin yetersiz kaldığı maçta Fenerbahçe'ye karşı Ukrayna ekibinin sert ve agresif oyunu dikkat çekerken maçın 57'nci dakikasında dünya spor tarihine geçecek bir olay yaşandı. Ukrayna ekibi Dinamo Kiev'in dün akşam sahada sergilediği agresif performans dikkat çekerken maçın 57'nci dakikasında konuk ekip Buyalsky isimli oyuncusu ile golü buldu ve golün sahibi sevincini kale arkası tribüne giderek yaptı. Fenerbahçe taraftarlarının bulunduğu tribüne karşı kışkırtıcı bir şekilde gol sevinci yapan Buyalsky'nin hareketleri dikkat çekti ve taraftarlar tepki göstermeye başladı.

Fenerbahçe'nin Vladimir Putin tezahüratına dünya basınından büyük tepki!

Kadıköy'de 1-0 geriye düşen temsilcimiz için gerginlik sürerken taraftarlar bir anda ortak bir tezahürata başladı. Buyalsky'nin kışkırtıcı gol sevincinin ardından Fenerbahçe taraftarları hep bir ağızdan Vladimir Putin tezahüratları yapmaya başladı.

53'ncü dakikada 10 kişi kalan sarı lacivertli temsilcimiz tam 4 dakika sonra ağlarında golü gördü. Sinirlerin gerildiği maçta Ukraynalı ekibin sert oyunu da dikkat çekti. Ancak golün ardından yaptığı abartılı ve kışkırtıcı sevincin ardından sarı lacivertli taraftarlar Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ismini hep bir ağızdan bağırmaya başladı.

Lucescu'dan Değerlendirme

Olayın ardından çok sayıda spor insanı konuya değinirken maç sonunda teknik direktör Lucescu da bu tezahürat ile ilgili konuştu. 90 dakikanın yetersi kaldığı maçta Ukrayna ekibi 2-1 önde maçı tamamladı ve devler liginde boy gösterme şansını kazandı. Ancak Fenerbahçeli taraftarların yapmış olduğu bu tezahürat epey dikkat çekti. Maç sonucunda konuşan Ukraynalı ekibin teknik direktörü Mircea Lucescu şu ifadeleri kullandı;

"Sizlere soruyorum kaç tane faul yaptığımızı yine saydınız mı? Her şey planımız dahilindeydi, işledi ve kazandık. Ama taraftarları hesaba katamamışız böylesi tezahüratlar beklemezdim, yazık"

Basın'dan Büyük Tepki!

Fenerbahçe'nin Vladimir Putin tezahüratına dünya basınından büyük tepki!

Bu açıklamanın ardından futbol yorumcusu Ahmet Çakar, UEFA İcra Kurulu'nun acil kodu ile telekonferans yöntemi ile toplantı yaptığını iddia etti.

Bu sabah ise dünya basınından temsilcimiz Fenerbahçe'ye büyük tepkiler geldi. İşte o tepkilerden bazıları;

Sport (Polonya): "Dinamo Kiev golü attı. Fenerbahçe taraftarı çıldırdı. Putin için tezahürat yaptılar."

Desporto Ao Minuto: "Rezalet! Dinamo Kiev golü attı. Fenerbahçeliler Putin diye haykırdı."

RIA: "La-la-la-la-la, Vladimir Putin!” Rusya Şampiyonlar Ligi'nde. Fenerbahçe taraftarları"

RusFutbol: "Fenerbahçe taraftarları, Şampiyonlar Ligi'nde Dinamo Kiev ile oynanan maçta Vladimir Putin'in adını haykırdı."

Novosti Spor: "Fenerbahçe taraftarları Dinamo Kiev maçında Putin'in adını haykırdı. Dinamo Kiev maçında Putin’e tezahürat yaptı."