Fenerbahçe'den Galatasaray'a göndermeli transfer videosu! Joao Pedro kimdir, kaç yaşında, nereli, Fenerbahçe'den ne kadar kazanacak?

Fenerbahçe'den Galatasaray'a bir transfer çalımı daha... Galatasaray'ın bir süredir peşinde olduğu ve artık transferde son noktaya gelindiğini duyurduğu Joao Pedro dün gece itibarıyla Fenerbahçe'nin oldu. Peki; Joao Pedro kimdir, kaç yaşında, Fenerbahçe'den ne kadar kazanacak?

Fenerbahçe'den Galatasaray'a göndermeli transfer videosu! Joao Pedro kimdir, kaç yaşında, nereli, Fenerbahçe'den ne kadar kazanacak?

Fenerbahçe bu sezon transfere doymadı. Galatasaray'ın da peşinde olduğu ve sarı kırmızılı taraftarların uzun süredir sosyal medya platformlarında hakkında paylaşım yaptığı başarılı oyuncu Joao Pedro resmen Fenerbahçe'ye transfer edildi. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yaptığı bu transfer toplamda 7. transfer oldu.

Joao Pedro dün gece saatlerinde Fenerbahçe tarafından resmen açıklandı. Çok sayıda futbol sever ise Pedro ile ilgili detayları merak etmeye ve arama motorlarında sorgulatmaya başladı. Fenerbahçe'nin Cagliari takımından renklerine bağladığı başarılı oyuncu Joao Pedro hakkında detaylar haberin devamında...

Galatasaray'a Göndermeli Transfer Duyurusu

Galatasaray'ın da uzun bir süre istediği oyuncu Joao Pedro'yu renklerine bağlayan Fenerbahçe, geçtiğimizgünlerde Galatasaray'ın renklerine bağladığı Haris Seferoviç'in transfer videosuna atıfta bulundu.

Fenerbahçe'den Galatasaray'a göndermeli transfer videosu! Joao Pedro kimdir, kaç yaşında, nereli, Fenerbahçe'den ne kadar kazanacak? - Resim : 1

Fenerbahçe spor kulübü resmi sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımda, Seferoviç'in transfer videosunda kullanılan kağıt uçak İstanbul semalarında ilerlerken Ülker Stadyumu'nun önünden geçtiği ve oyuncak bir aslanın uçağı izlemesi, görenleri eğlendirdi.

Fenerbahçe'den Galatasaray'a göndermeli transfer videosu! Joao Pedro kimdir, kaç yaşında, nereli, Fenerbahçe'den ne kadar kazanacak? - Resim : 2

Oyuncak aslanın izlediği uçak daha sonra kulüp binasının önünde yere düşüyor ve Joao Pedro'nun ayağı ile eziliyor.

Fenerbahçe'den Galatasaray'a göndermeli transfer videosu! Joao Pedro kimdir, kaç yaşında, nereli, Fenerbahçe'den ne kadar kazanacak? - Resim : 3

İmzalar Dün Gece Yarısı Atıldı

Cagliari takımından transfer edilen başarılı oyuncu Pedro dün Fenerbahçe Spor Kulübü ile sözleşme imzaladı ve transfer resmen sağlandı.

Sözleşmelerin imzalanmasının ardından Pedro; "Çok büyük bir kulübe geldim. Gerçekten büyük bir mutluluk yaşıyorum. Burası eşsiz bir kulüp. Kariyerim için de önemli bir fırsat. En iyi tercihi yaptığımı düşünüyorum. Çok mutlu ve heyecanlıyım." ifadelerini kullandı.

Pedro'nun ardından konuşan Fenerbahçe'li yönetici Selahattin Baki "Hayırlı olsun. Çok değerli, kariyeri belli olan, Serie A gibi çok zor bir ligde istatistikleri, yarattığı tabela skorları belli olan ve -bizim için önemli bir detay- Brezilyalı olan, Fenerbahçemize sahada katkı verecek, saha dışında da bize hava katacak çok önemli ve tecrübeli bir futbolcu. Hücum gücümüze bir kuvvet katsın diye artık bizimle beraber. Çok mutluyuz. Fenerbahçe taraftarı iki gündür videolarıyla yatıp kalkıyor. Bizzat şahidiyim. Evrak işleri biraz uzun sürdü ama artık Fenerbahçe ailesinin bir parçası. Allah kendisine futbolcu şansı versin." ifadelerini kullandı.

Peki; Joao Pedro kimdir, kaç yaşında, Fenerbahçe'den ne kadar kazanazak?

Joao Pedro Kimdir, Kaç Yaşında?

1992 tarihinde dünyaya gelen Joao Pedro, Atletico Minero takımı ile ilk kez yeşil sahalara çıkan oyuncu, Palermo, Vitória Guimarães, Peñarol, Santos, Estoril Praia ve Cagliari takımlarında da forma giymiştir.

Son olarak Cagliari'den Fenerbahçe'ye transfer olan Pedro, Cagliari forması ile 220 maça çıktı ve toplamda 73 kez rakip ağları havalandırdı.

Joao Pedro Fenerbahçe'den Ne Kadar Kazanacak?

Fenerbahçe'nin yeni transferi Joao Pedro ile yapılan anlaşma kapsamında Cagliari kulübüne toplamda 4.680.000 Euro transfer bedeli ödenecek.

Transfer bedelinin yanı sıra futbolcunun performansı da göz önünde bulundurularak ilk sezondaki performansına göre kulübü Cagliari'ye 487.500 Euro bonus ödemesi yapılacak.

SONRAKİ HABER