Fenerbahçe 1-0 Slovacko! Slovacko teknik direktörü: Kıyas edilemeyiz

Bu akşam Kadıköy'de oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi 3'üncü Ön Eleme Turu maçı Fenerbahçe-Slovacko için geri sayım başladı. Temsilcimizin rakibinin teknik direktörünün konuşmaları ise dikkat çekti.

Fenerbahçe 1-0 Slovacko! Slovacko teknik direktörü: Kıyas edilemeyiz

Bu akşam İstanbul'da, Ülker Stadı Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi'nde oynanacak olan Fenerbahçe - Slovacko maçı için geri sayım başladı. UEFA Avrupa Ligi 3'üncü Ön Eleme Turu maçları kapsamında karşılaşacak olan iki takımın da taraftarları heyecanlı.

Dinamo Kiev ile oynadığı maçtan mağlubiyet ile ayrılan temsilcimiz Fenerbahçe yoluna Avrupa Ligi'nde devam ediyor. Şampiyonlar Ligi'ne bu yıl da katılım sağlayamayan Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'nde başarılı olmak istiyor. Bu yıl yaptığı transferler ve yeni teknik direktörü Jorge Jesus ile dikkatleri üstüne çeken Fenerbahçe'nin rakibi Slovacko'nun teknik direktörü Martin Svedik maç öncesi değerlendirmelerde bulundu. Slovacko teknik adamı Svedik'in açıklamalarından öne çıkanlar Kamu Gündemi'nde...

SLOVACKO TEKNİK DİREKTÖRÜNDEN FENERBAHÇE'YE MAÇ ÖNCESİ ÖVGÜLER

Slovacko takımının teknik direktörü Martin Svedik maç öncesinde düzenlenen basın toplantısında kendisine sorulan bir soru ile dikkat çeken konuşmasına başladı. Bir muhabirin kendisine "Fenerbahçe'yi eleyeceğiz" ifadelerini kullanıp kullanmadığının sorulması üzerine “Açıkçası bunun internette dolaşan bir şaka olduğun düşünüyorum.” ifadelerini kullanarak yanıt verdi. Slovacko'nun konuşmasından öne çıkanlar ise şu şekilde;

Onlarla Kıyaslanamayız

“Nereden çıktığını bilmiyorum. Biz Fenerbahçe gibi bir kulüple ilk defa oynuyoruz ve Fenerbahçe'nin tesisini, büyüklüğünü, oyuncularının kalitesini göz önüne aldığımızda, onlarla kıyaslanabilecek kulüp değiliz. Biz yüzde 100’ümüzü de versek bu karşılaşmada kazanmamızın bir garantisi yok. Bu yeterli olmayabilir. Dolayısıyla hal böyleyken öz güvenli bir şekilde böyle ifadeler kullanmamız söz konusu olamaz, asla benim kullandığım ifadeler değil.”

Maçları İzlemeyi Bile Düşünmedim

Fenerbahçe'nin Slavia Prag ile oynadığı maçları izlemediği sorulan teknik adam "O maçları izlemeyi bile düşünmedim. Çünkü Fenerbahçe'nin yeni hocası ve yeni oyuncuları var. Farklı bir stili var. Bu maça hazırlanmadan önce Dinamo Kiev maçlarını baz aldım." ifadelerini kullanarak yanıt verdi.

Kaptanımız Fenerbahçeli

Fenerbahçe ve Dinamo Kiev'in karşılaşmasına da değinen Svedik, Fenerbahçe'nin iyi oynayan ve maçı hakeden takım olduğunu belirterek “Fenerbahçe daha iyiydi, kırmızı karttan sonra oyunun şekli değişti ve sonrasında bu şekilde oldu. Takım kaptanımız Kadlec, eski bir Fenerbahçeli. Bana Fenerbahçe taraftarı olduğunu söylemişti. Bu açıdan baktığınızda ben Dinamo Kiev ile karşılaşmak isterdim. Kaptanımızın tuttuğu takımla karşılaşmak istemezdim. Ama bu sahaya çıkacak olmak da bizim için çok büyük bir fırsat. Zaten rakibinizi seçemiyorsunuz, ona göre kura çekiliyor ve karşılaşmaya çıkıyorsunuz.” dedi.