FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin Nedir, Nasıl Alınır Satılır?

Kısaca BAR Coin olarak bilinen Barcelona Fan Token, İspanyol bir futbol takımı olan Barcelona ile özellikle e-Spor dünyasında yaygınlaşma gösteren Chiliz ile ortaklaşa çıkartılmış bir coin birimidir.

FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin Nedir, Nasıl Alınır Satılır?

Kısaca BAR Coin olarak bilinen Barcelona Fan Token, İspanyol bir futbol takımı olan Barcelona ile özellikle e-Spor dünyasında yaygınlaşma gösteren Chiliz ile ortaklaşa çıkartılmış bir coin birimidir. 2020 yılının Haziran ayında piyasaya sürülmüş olan FC Barcelona Fan Token Coin, ortak karar ile arz fiyatı 2 Euro olarak belirlenmiştir.

FC Barcelona Fan Token Coin Nasıl Alınır?

BAR Coin satışı, Binance üzerinden yapılır. Binance şirketi, BAR Coin’in piyasaya sürülmesinin ardından satışının Innovation Zone denen, daha riskli sanal para birimlerinin satışının yapıldığı sayfa altında satış yapacağını belirlemiştir.

FC Barcelona Fan Token, Paribu sitesi üzerinden daha kolay alınmaktadır. Kullanıcılar oluşturdukları üyelik hesaplarına para aktarması yaparak FC Barcelona Fan Token Coin alabilirler.

FC Barcelona Fan Token Coin Ne Kadar?

1 adet BAR Token fiyatı, güncel rakamıyla 61.47 USD’dir. Kullanıcılar tercihlerine göre bunu farklı gerçek para birimleri kullanarak alabilirler. BAR Token’ın fiyatı şu an içinde bulunduğu piyasada devamlı olarak yüksek ivme gösterir. Piyasa içinde bulunan toplam FC Barcelona Fan Token Coin fiyatı 255.375 TL olarak belirlenmiştir.

FC Barcelona Fan Token Almanın Yararı Var Mıdır?

BAR Token almanın avantajları ve dezavantajları, her kripto para biriminde olduğu gibi vardır. Şöyle sıralanabilir:

Avantajları:

· BAR Coin kişilerin oyunlar üzerinden coin kazanabilmelerini sağlar. Takım tutan kişiler Socios üzerinden oyun oynayarak hem takımların ürünlerini alabilirler hem de BAR Token kazanabilirler.

· Güvenlik sistemlerinin sağlam olması sayesinde kişiler kazandıkları coinleri başka bir yere aktarmak veya satmak zorunda kalmazlar, birikim yapma şansları da vardır.

Dezavantajları:

· BAR Coin’in sadece iki farklı kripto para sitesinde satışının olması nedeniyle insanlar tarafından çok ilgi görmüyor. Diğer coinler ile karşılaştırılması durumuna daha alt sıralarda kalıyor ve insanlar ona rağbet göstermek yerine diğerlerine yöneliyorlar.

FC Barcelona Fan Token Piyasası Nasıl İlerliyor?

BAR Token’ın genel seyri, yükseliş olarak coin kullanıcıların karşısında duruyor. Ani düşüş veya yükseliş sergilemeyen FC Barcelona Fan Token Coin, kullanıcılarını genel bakışıyla zarar uğratmıyor. Binance ve Paribu, Chiliz’e göre daha yüksek bir seyirde ilerliyor.

FC Barcelona Fan Token Coin’in Diğer Coin Birimlerinden Ne Farkı Var?

BAR Token Coin’in kullanıcılarına vaat ettiği şey, üyelerin taraftarı oldukları takımları destekleme ve bu takımlarla iletişim kurabilme imkanıdır. Genel kullanım amacıyla başka bir farklılığı yoktur.

FC Barcelona Fan Token Coin’in Dönüştüğü Para Birimleri Nelerdir?

BAR Token Coin’in değişim yapılabilen para birimleri, şöyle sıralanmıştır:

FC Barcelona Fan Token Coin’in Satıldığı Siteler Hangileridir?

BAR Token Coin’insatın alındığı borsa siteleri, sadece Paribu ve Binance olarak belirlenmiştir. Sadece iki site ile sınırlandırma durumu da bu paranın ilk çıkış zamanlarında borsacılar tarafından biraz tehlikeli olarak görülmesidir. Bazı borsa uzmanları şu an FC Barcelona Fan Token Coin’in yükselişine aldanmamak gerektiğini ve kişileri büyük maddi kayıplara uğratabileceğinden şüphe ediyorlar.

FC Barcelona Fan Token Coin’in Geleceği Var Mı?

BAR Token’in yatırım amaçlı alınması, bazı borsacılar tarafından riskli görülür. Henüz yeni ve piyasa çok yukarılarda görülmeyen bir sanal para birimine yatırım yapmanın doğru olmadığı fikrine daha yakındırlar. Ancak BAR Token, sadece bir yıl içinde 00’lik bir artışla yukarı doğru çıkarak dikkat çekmeye başladı. Bu değerlenme ardından, BAR Token ve BAR Coin isimleriyle de bilinen FC Barcelona Fan Token Coin’in ismi stratejik doğrultuyla BARCA olarak değiştirilmesi, çoğu borsacı tarafından güncel olarak daha fazla yatırımcının dikkatını çekebilir şeklinde yorumlanmıştır.