Fatma Girik'in varislerine kötü haber! Vasiyetnamesi için iptal davası açıldı!

Fatma Girik'in mirasçılarına kötü haber geldi. Yeşilçam'ın ünlü aktörünün vasiyetnamesini hazırlarken kardeşi tarafından şok açıklamalar geldi. Akli dengesi yerinde değildi ve baskı altında imzaladığını belirtti.

Fatma Girik'in varislerine kötü haber! Vasiyetnamesi için iptal davası açıldı!

Yeşilçam'ın ünlü aktörü Fatma Girik 2022 Ocak ayında vefatının ardından halen daha davaları çözüme kavuşamadı. Mirasçıları arasında karşılıklı mahkelemer devam ediyor.

Fatma Girik vasiyetnamesini hazırlarken kardeşi tarafından iddia edilen açıklamalarda, Ablası'nın (Fatma Girik) akli dengesinin bozuk olduğu ve yeğeni tarafından baskı altında bulunduğu ortamda imza attığını ifade etti. Bu sebeple kardeşi Günay Girik tarafından vasiyetname iptal davası açtı.

Mahkeme salonlarında aylarca süren davada net bir karar çıkmamış olsa da Fatma Girik tarafından hazırlanan vasiyetname detaylarında mirasının çoğunluğunu yeğeni Fatma Ahu Turanlı'ya verdiği belirtildi. Durumun bu yönde olmasının nedenini de Günay Girik tarafından açıklık getirildi. Fatma Girik'in yeğeni Fatma Ahu Turanlı'nın baskıları sebebiyle ve ünlü aktörün o zamanlar akli sağlığının yerinde olmaması sebebiyle gelen baskı ve tepkiler sonucunda kendisine verilen vasiyetnameyi imzalamak zorunda kaldığını belirten açıklamalar geldi.

Günay Girik'in iddiasına göre Fatma Girik öncülüğünde vasiyetname hazırlanırken yeğeni Fatma Ahu Turanlı ünlü aktörün akli sağlığının yerinde olmamasından yararlanarak şahsına mirastan daha fazla pay almasını sağlayacak maddeleri ve sözleşmeyi imzalattıracak avantaja sahip olduğunu kendi bilgisi dışında gelişen olayların açıklığa kavuşmasıyla yeni gelişmelerin yaşandığı aktarıldı. Günay Girik vasiyetname iptali için dava açtı.

Fatma Girik'in tedavi için Bodrum'dan İstanbul'a geldiği tarihler sonrasında 24 Ocak 2022 tarihinde vefat ederek, yaşamını sürdürdüğü mahalle mezarlığına defin işlemleri gerçekleşti. Yeşilçam'ın ünlü aktörlerinden Fatma Girik'in vefatından sonra açıklanacak vasiyetnamesinde, sağlıksız olduğu ve o sıralarda akli dengesinin yerinde olmadığı aynı zamanda yeğeni tarafından baskı altında olduğu gerekçesiyle hazırlanan vasiyetnamenin iptali için Günay Girik tarafından dava açıldı. Günay Girik, vasiyetname de belirtilen maddelere göre mirasın çoğunluğu yeğeni Fatma Ahu Turanlı'ya, ufak kısmı ablası Müesser Girik'e kendisi ve annesinin miras dışı bırakıldığını ifade etti.