Evden paketleme işi ile gerçekten para kazanılır mı?

Uzun süredir gündemde olan evden paketleme işi hakkında merak edilenler artmaya devam ediyor. Peki evden paketleme işi gerçekten de para kazandırıyor mu? Evden paketleme işi nasıl yapılır? İşte detaylar...

Evden paketleme işi ile gerçekten para kazanılır mı?

Son dönemde sık sık iş ilanlarında da görülen özellikle ev hanımları için bir gelir kapısı haline gelen evden paketleme işi, yeniden gündem oldu. İş ilanlarında görülen bu paketleme işinin nasıl yapılacağı ve ne kadar gelir elde edildiği pek çok vatandaş tarafından merak edilirken, kimlerin başvuru yapabileceği de merak edildi. Neredeyse tüm illerde bulunan bu iş ilanlarına göre evden sabun, mendil gibi pek çok ürünün paketlemesi yapılarak kazanç elde edilmesi vaad edildi.

Özellikle ev hanımlarının ya da dışarı çıkıp çalışma fırsatı elde edemeyen pek çok vatandaşın bir gelir elde edebilmesi için gelir kaynağı haline gelen paketleme işi vatandaşların yeni gözdesi oldu. İş duyurulduğu andan itibaren özellikle güvenilir olup olmadığı merak konusu olmuşken İŞKUR tarafından paylaşılan iş ilanı ile birlikte vatandaşların ilgisi daha da artmaya başladı.

Evden paketleme işi ile gerçekten para kazanılır mı? - Resim : 1

EVDE PAKETLEME İŞİ NEDİR?

İŞKUR aracılığı ile evden çalışmak durumunda olan pek çok vatandaşın, özellikle de ev hanımlarının gelir kaynağı elde etmesi amaçlandı. Bu paketleme işi ile vatandaşların; sabun, mendil, toka, nikah şekeri ve poşet katlama gibi işler ile gelir elde edilmesi sağlandı.

İŞKUR tarafından paylaşılan ilanları gören pek çok vatandaş ise bu ilanlara nasıl başvuru yapabileceği ve nasıl gelir kaynağı elde edebileceği noktasında internette araştırma yapmaya başladı. Peki İŞKUR üzerinden paketleme işi için nasıl başvuru yapılabilir?

EVDE PAKETLEME İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR üzerinden yapılan iş alımları için vatandaşların en yakın İŞKUR binasına gitmeleri gerekmektedir. Buradan sizi yönlendirecekleri birimden dolduracağını form ile birlikte başvuru için ilk adımı atmış olacaksınız. Burada verdiğiniz bilgiler arasında ev adresi ve telefon numarası gibi bilgileriniz de olduğu için bir iş geldiğinde kolay bir şekilde sizlere ulaşım sağlanabilmektedir.

Bu nedenle de İŞKUR üzerinden iş bulma olanağınız artarak daha kolay bir şekilde gelir kapısı elde etmeniz mümkün hale gelecektir. Bu nedenle evde paketleme işi için yapmanı gereken en önemli şey iş başvurusunda bulunmaktadır. Gerekli şartları sağladığınız ve kaydınız tamamlandığı anda İŞKUR tarafından işiniz kapınıza kadar gelecektir.

Evden paketleme işi ile gerçekten para kazanılır mı? - Resim : 2

EVDE PAKETLEME İŞİ İLE GERÇEKTEN PARA KAZANILIR MI?

En çok merak edilen sorulardan biri ise bu iş ile birlikte gerçekten para kazanılıp kazanılmadığı olmuştur. Alınan bilgiler doğrultusunda bu iş ile birlikte kazanacağız ücret, işin miktarına uygun şekilde olduğu öğrenildi. Örneğin boncuk işi yapanlar 800 TL kazandığını belirtirken, nikah şekeri hazırlayan kişiler ise 3000 TL'ye kadar kazanç elde ettiğini belirtti. Bu durumda da kazancın yalnızca işe göre olduğu açıklananlar arasındaydı.