Ev Almak İsteyenlere Düşük Taksit Fırsatı! Bir Kamu Bankası Daha Harekete Geçti!

Konut fiyatlarında görülen yüksek fiyatlar sonrasında bir kamu bankası daha harekete geçti! Halkbank’tan yeni özel oranlar…

Ev Almak İsteyenlere Düşük Taksit Fırsatı! Bir Kamu Bankası Daha Harekete Geçti!

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi sayesinde vatandaşların düşük taksit ödeyerek diledikleri evi satın almaları sağlanmaktadır. Düşük faiz oranları ve uygun geri ödeme seçenekleri ile cazip bir geri ödeme planının uygulanabileceği kredi kapsamında, 1,576 TL’den başlayan aylık taksit avantajları sunulmaktadır.

Kamu bankaları desteği ile ev sahibi olmak isteyen vatandaşların tercih edebilecekleri kredilerin aynı zamanda piyasalarda da olumsuz etkinin azaltılmasında etkili olacağı tahmin edilmektedir. Konut kredilerinde taksit ödemelerini ister eşit ister kendi belirleyecekleri taksitlerle gerçekleştirmek isteyenlere de avantajlar sağlanacak.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Bankaların konut kredisi faiz oranlarında son dönemde görülen yükseliş vatandaşların finansman arayışlarının önünde de engel teşkil etmeye başladı. Bu sorunun aşılmasına yönelik gelen yeni düzenlemeler sonrasında ise kamu bankaları öne çıkmayı başarıyor. Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi kapsamında sıfır (1. el) konutlar için yüzde 1,20’den başlayan faiz oranları ile kredi desteği sağlanmaktadır.

Haber

Sıfır konut satın alımlarına özel 1 milyon TL’ye kadar olan konut kredileri için 120 ay vade ve yüzde 1,20 faiz oranı uygulanırken, 1 milyon TL ve üzerinde kredilerde ise yüzde 1,29 faiz oranları işletilmektedir. Örnek hesaplamalara göre 100.000 TL konut kredisi için sıfır konutlarda geçerli aylık 1.576,80 TL ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz.

Halkbank 2. El Konut Kredisi

Halkbank konut kredisi desteği ile ikinci el konut satın almak isteyen vatandaşlar ise yüzde 1,29’dan başlayan faiz oranları ile işlem gerçekleştirebilmektedir. 120 ay vade seçenekleri ile sunulan kredi kapsamında, 100.000 TL finansman desteği için aylık ödenecek taksit miktarı ise 1.642,87 TL olarak belirlenmiştir.

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların Halkbank sayesinde ister aylık eşit taksit ödeyerek isterlerse de kendi belirleyecekleri tutarlarda taksit ödemlerini gerçekleştirerek kira öder gibi ev sahibi olmaları mümkün hale getirilmiştir. Pandemi etkisi ve kurda yaşanan sert dalgalanmalar nedeniyle konut fiyatlarındaki yükselişin olumsuz etkilerinin düşük faizli konut kredileri ile önüne geçilmesi hedeflenmektedir.