Ethem Sancak Vatan Partisi'ne katıldı! 'Irak'a döneriz'

Ak Parti'den istifa eden Ethem Sancak, Vatan Partisi'ne katıldı. Eski Ak Partili Ethem Sancak, Vatan Partisi'nin İstanbul İl Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında konuştu. Sancak'ın sözleri dikkat çekti.

Ethem Sancak Vatan Partisi'ne katıldı! 'Irak'a döneriz'

İş insanı Ethem Sancak geçtiğimiz günlerde Ak Parti'den istifa ettiğini bildirdi. Ak Parti'den ayrılan iş insanı Ethem Sancak'ın hangi partiye geçiş yapacağı ya da siyasi hayatını devam ettirip ettirmeyeceği merak konusu olmuşken Sancak'ın yeni adresi Vatan Partisi oldu. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de katılımları ile gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Ethem Sancak, siyasete Ak Parti'de başlamadığını belirtti.

DOĞU PERİNÇEK: ETHEM SANCAK HÜKÜMET OLMAK İÇİN GELİYOR

Ethem Sancak Vatan Partisi'ne katıldı! Irak'a döneriz

Vatan Partisi'nin yeni ismi Ethem Sancak düzenlenen basın toplantısında bazı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalar ile dikkat çeken Ethem Sancak'ın konuşmasından bazı kısımlar ise oldukça dikkat çekti. Sancak'tan hemen önce sözü alan Vatan ,Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in konuşması şu şekilde;

"Ethem Sancak Vatan Partisi'ne hükümet olmak için geliyor. Vatan Partisi'nin programı Türkiye'nin önündedir, gündemindedir, mecburiyetidir. Ethem Sancak Atatürk devrimini tamamlama görevinde öncü görevler alacak. Ethem Sancak örnek bir tavır gösterdi. Tüm milletimizi de bu tavrı paylaşmaya, Vatan Partisi'ne üye olmaya davet ediyorum."

ETHEM SANCAK: AK PARTİ'YE KATILMADAN ÖNCE ZENGİNDİM

Ethem Sancak Vatan Partisi'ne katıldı! Irak'a döneriz

Genel Başkan Perinçek'in ardından konuşan Ethem Sancak Ak Parti ve siyaset geçmişi ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Sancak'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

Benim için önce ülke insanıma hizmet etmek, kafasını kendi omuzlarımda taşımak, doğru bildiğimi söylemek gelir.

Şimdi yer yer balık hafızalı medya beni AK Parti'nin zengini olarak niteliyorlar. Ben siyasete AK Parti'de başlamadım. Doğru bildiğim fikrin etrafında yer aldım.

Doğu Perinçek'i topluma yanlış anlatıyorlar. Üyesinin fikirlerini sonuna kadar dinleyen, üyesinin fikrine değer veren ve partisinin kararlarını demokratik yöntemlerle alan tanıdığım tek genel başkan.

Beni AK Parti döneminin zengini, ikbal peşinde koşan adam olarak lanse edenler var. Ben 80 sonrası Dünya Depocular Federasyonu yönetim kurulu üyesiydim. Asya, Doğu Avrupa ve Afrika ülkelerinin başkanlığını yaptım. 2000 yılındaki zenginler listesinde kırk beşinciydim. Krizden en az etkilenen iş insanıydım. AK Parti'ye katıldıktan sonra dünya zenginler sıralamasında ilk binde bile olamadım. Ben AK Parti'ye katılmadan önce de zengin ve ünlü bir adamdım.

Ben AK Parti'de iken de ülkem için yaptım her şeyi. Savunma sanayine öncülük ederken de bu düşünceyle hareket ettim.

Türkiye gemisinin üç büyük temsilcisi var. Bunların öncüsü Doğu Perinçek.

Bu seçimde Biden cephesinin kazanmaması lazım. Yoksa Libya'ya döneriz, Irak'a döneriz. Amerika'nın planı bu.

Türkler tarih boyunca tarih sahnesinden silinmeye çalışılmıştır ancak becerilememiştir. Türkler, küllerinden doğar. Mustafa Kemal Atatürk'le birlikte de Türkler küllerinden yeniden doğdu.

Ben Avrasyacı, Yeni Asya'nın bir siyasetçisiyim. Atlantik'e bir sempatim yok.