Et ve Süt Kurumu'ndan indirim müjdesi: Kampanyamız diğer firmaları da etkileyecek

Yakın zamanda et fiyatlarına yüzde 25 indirim uygulayan Et ve Süt Kurumu bu indirimin diğer firmaları da etkileyeceğini, bu açıdan bakıldığı zaman da et fiyatlarında düşüşler yaşanacağı açıkladı!

Et ve Süt Kurumu'ndan indirim müjdesi: Kampanyamız diğer firmaları da etkileyecek

Birkaç gün önce Et ve Süt Kurumu et fiyatlarında yüzde 25 indirim uyguladı. Bu indirim vatandaşları biraz da olsa rahatlatırken,yaptığı açıklama ile birlikte art arda müjdeler vermeye devam etti. Bu müjdelerin arasında yaptıkları bu indirim sayesinde kampanyadan etkilenerek kendi fiyatlarını da düşürecek olan mağazalar oldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Mustafa Kayhan, ürünlerini Tarım Kredi Kooperatifleri markatlerinde satmak için çalışmalara başladıklarını dile getirdi. Bu detayın yanı sıra Türkiye'de 18 mağazanın bulunması ile fiyat belirleyici konumunda olduklarını dile getiren Mustafa Kayhan'ın açıklamaları şu şekildeydi;

TARIM KREDİ'DE SATIŞLAR BAŞLATILIYOR!

Vatandaşların indirimli ürünlere daha iyi erişebilmeleri için mağazaların artırılacağını açıklayan Mustafa Kayhan "Türkiye genelinde 18 mağazamız var. Satış ağını çeşitlendirmeye yönelik planlamalarımız var. Ayrıca ESK'nın kuzu eti ürünlerinin de Tarım Kredi Kooperatif Marketlerindeki reyonlarda satılmasına yönelik çalışmalarımız sürüyor. Çalışmalarımız tamamlandığında, vatandaşlar Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde ürünlerimize erişilebilecek. Her ile mağaza açmayı verimli bulmuyoruz. Bir noktadan sonra önemli bir maliyet kalemi oluşuyor. Temel amacımız piyasayı şekillendirmek. Üretici fiyatlarını artırırken tüketici fiyatlarını düşürmeye yönelik adımlara öncelik veriyoruz." şeklinde önemli açıklamalarda bulundu.

BİZİM KAMPANYAMIZ DİĞER FİRMALARI DA ETKİLEYECEK

Et fiyatlarına yapılan bu indirimin piyasa açısından oldukça önemli olduğunu dile getiren Mustafa Kayhan, bu noktada amaçlarının piyasadaki fiyatlara yön vermek ile canlı stoku eritmek olduğunu açıkladı. Açıklamlarının devamında ise "Son olarak düzenlediğimiz kampanya da piyasayı şekillendirmeye yönelik bir adım. Gıda enflasyonuna karşı olumlu bir iklim oluşturmasını bekliyoruz. Bizim kampanyamız diğer firmaları da etkileyerek fiyatları düşürecek. Daha önce de süreç böyle işledi" şeklinde konuştu.