Esnaflara düşük faizli kredi desteği! Yüzde 0,80 faizle 500 bin TL'ye kadar kredi veriliyor!

Esnafların faydalanabildiği düşük faizli krediler için en uygun adres olan TESKOMB Esnaf ve Sanatkârlar Odaları 2022 yılında yeni kredi paketlerini açıkladı. Esnaflara düşük faizli kredi desteği! Yüzde 0,80 faizle 500 bin TL'ye kadar kredi veriliyor!

Esnaflara düşük faizli kredi desteği! Yüzde 0,80 faizle 500 bin TL'ye kadar kredi veriliyor!

Esnaflara düşük faizli kredi desteği! Yüzde 0,80 faizle 500 bin TL'ye kadar kredi veriliyor! Türkiye'de milyonlarca esnafın kredi çekimlerinde ilk durağı olan Esnaf ve Sanatkarlar Odası devlet destekli kredi sağlıyor. Sadece esnafların kullanabildiği düşük faizli krediler için vatandaşlar Esnaf ve Sanatkarlar Odasını tercih ediyor. Türkiye'de 2022 yılı için yeni kredi paketlerini duyurdu.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları tarafından 2022 yılı içerisinde işletme kredileri için üst limiti 225 bin TL'ye kadar düşük faizli kredi sağlanabiliyor. Vatandaşların farklı veya ticari amaçlı araç ve daire, iş yerleri için çekebileceği kredi oranı 500 bin TL'ye ulaştı. İşletme kredileri için 60 ay vadeli 5 sene içerisinde ödeme sağlanabilirken ticari araç alımlarında ise bu süre 7 yıl olarak belirlenmiştir. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Halkbank işbirliğinde faiz oranları yıllık olarak yüzde 9,5 olarak açıklandı. Aylık yapılacak hesaplamalara göre ise yüzde 0,79 faizli kredi ile en düşük faizli kredi desteği veriliyor.

3 ayda 1 geri ödemeli 500 bin TL'ye kadar kredi anında çekebilirsiniz..

Türkiye'de esnaflara her zaman desteğini hissetiren kurumlar arasında yer alan Esnaf ve Sanatkarlar Odası yaptığı kampanya ile birlikte 3 ayda 1 geri ödemeli olmak üzere yüzde 0,79 faizli 500 bin TL'ye kadar kredi veriyor. 50 bin TL'den başlayarak 2 katları ile yükselen kredi desteklerinde üst limit ise 500 bin TL olarak belirlendi.

84 ay vadeli 500 bin TL kredi başvuruları onaylanıyor!

Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na kayıtlı esnaflar ticari kredilerinde 7 yıla kadar vade yapma imkanı tanınıyor. Buna göre ise toplamda 84 ay vadeli 500 bin TL krediler onay alıyor. Bu kredilerde ise yıllık toplam faiz oranı yüzde 9,5 olarak açıklanırken aylık ise bu rakam yüzde 0,80'e tekabül ediyor.

Esnaflara verilen kredi desteği yıllardır Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından devam ederken 84 ay vade ile 500 bin TL kredi kullanabilirsiniz. Esnaf Kefalet olarak da bilinen bu sistemde birçok esnaf faydalanıyor. 10 bin TL'den başlayarak 225 bin TL'ye kadar yükselen kredi paketlerinde en yüksek paket ise araç veya ticari alımlar için geçerli olan 500 bin TL oldu.

Maliyet hesaplamaları ve toplam geri ödeme tutarları Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından esnaflara iletiliyor. Evrakların onaylanması sonrasında ise kredi tutarı anında hesaplara geçiyor. Ödemeler ise 3 ay sonra başlıyor.