Esnafı kiradan kurtaracak haber Esnaf Odasından geldi! Tam 500 bin TL işyeri alma kredi desteği!

Dükkân satın alarak esnaflık mesleğini devam ettirmek isteyen vatandaşlara, Esnaf Odasından müjdeli haber geldi. Halkbank ve Esnaf Odası iş birliğinden doğan uygun faizli kredi oranları ile esnafın kira derdinde son verilecek. İşte 2022 esnaf kredilerine ilişkin haberin ayrıntıları…

Esnafı kiradan kurtaracak haber Esnaf Odasından geldi! Tam 500 bin TL işyeri alma kredi desteği!

2020 yılından itibaren hayatımızda var olan koronavirüs sebebi ile zor zamanlar geçiren esnaflar, virüsün ilk çıktığı zamanlarda uzun bir süre dükkân kapatmak zorunda kalmışlardı. Esnafların o zamanlardan bu zamana kadar devam eden nakit sıkıntısı ve diğer ekonomik ihtiyaçları, onlara karşı yeni hizmetlerin geliştirilmesini sağladı.

Pandemi süresi boyunca devletin esnaflara verdiği nakit destekten sonra Esnaf Odası da yeni yıl itibari ile esnafın yanında olduğunu gösterecek çeşitli kampanyalara imza attı. Halk Bankası tarafından verilecek olan 3 ayrı esnaf kredisi kampanyası ilan edildi.

Esnafın Kira Derdine Son!

Halkbank ve Esnaf Kefalet iş birliği ile geliştirilmiş olan bir kampanya olarak karşımıza çıkan esnada dükkân desteği, esnafların kiralık dükkanlardan çıkarak kendi dükkanlarına kavuşmasını sağlıyor.
Devlet bankası desteği ile geliştirilmiş olan iş yeri açma kredisi, esnaflar için özel olarak geliştirilerek esnafların kendi dükkanlarına sahip olmasını sağlayacak. Kredi hizmetleri içerisinde ki en düşük faiz oranına sahip olacak olan iş yeri açma kredisinin detayları ise şu şekilde açıklandı:

• 120 ay vade
• 500 bin TL kredi tutarı
• Yıllık yüzde 8,5 faiz (aylık yüzde 0,79)

İş Yeri Açma Kredisi Şartları

TESKOMB ve Halkbank iş birliği ile geliştirilmiş olan esnaf iş yeri açma kredisi hizmetinden faydalanmak için bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Kredi başvurusu yapacak olan esnafların sağlamaları gereken şartlar şu şekilde belirlenmiştir:

• TESKOMB üyeliği
• Aktif olarak esnaflık yapıyor olmak
• Kayıtlı olunan kooperatif ile esnaf dükkanının aynı yerde olması

Diğer TESKOMB Kredileri

TESKOMB ve Halkbank iş birliği ile geliştirilmiş olan diğer esnaf kredileri, esnafların araç almasını ve nakit sıkıntılarının çözülmesini hedeflemektedir. Bu kapsamda araç almak isteyen esnaflara 500 bin, nakit sıkıntısını çözmek isteyen esnaflara ise 150 bin TL tutarında kredi desteği verilmektedir.