Eski Başbakan Boris Johnson el bombası attı!

İngiltere'de eğitim gören Ukraynalı askerlere ziyaret gerçekleştiren Boris Johnson el bombası attı. Görenlerin nutku tutuldu.

Eski Başbakan Boris Johnson el bombası attı!

Rusya ila Ukrayna arasında hala daha devam eden tek taraflı savaşın başlarında İngiltere, yaptığı açıklama ile Ukrayna'ya destek olacağını bildirmişti. Bu bildirinin ardından Ukryna'dan desteğini çekmeyen İngiltere Askerler için bir de kamp açtı.

İngiltere'de bulunan askeri kampta Ukraynalı askerler, askeri eğitim alıyor ve korunmaya hazır hale geliyor. Bugün ise kampa çok ilgi çeken bir isim ziyarette bulundu. İngiltere'nin eski Başbakanı Boris Johnson kampı ziyaret etti.

7 Temmuz 2022 tarihinde görevinden istifa eden Boris Johnson Ukraynalı askerlerin eğitim aldığı kampa giderek çeşitli açıklamalarda bulundu. Askeri teçhizatlarla da poz veren Boris Johnson'ın açıklamaları dikkat çekti.

Eski Başbakan Boris Johnson el bombası attı! - Resim : 1

Eski Başbakan Boris Johnson'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

"Burada bulunan, güçlerimiz tarafından eğitilen ve Ukrayna'da savaşmaya hazırlanan 400 Ukrayna askerinden bazılarıyla görüştüm. Bu ziyaret Ukrayna kuvvetlerini eğitmek için verdiğimiz büyük taahhüdün bir parçası.

Önümüzdeki dört ay içinde yaklaşık 10.000 kişiyi eğitmek istiyoruz. Bu, Ukraynalıları silahlarla - 6.900, tanksavar silahları, yaklaşık 120 zırhlı araç ve şimdi dahil olmak üzere çok daha fazlası ile desteklemek için yaptığımız yatırımın üstüne geliyor. Amerikalılar, Almanlar ve diğerleriyle birlikte sağladığımız çoklu fırlatma roket sistemleri, umarız, bu savaşın seyrinde bir fark yaratır ve Putin'in Ukrayna'ya yönelik şeytani saldırısını geri püskürtmeye başlar."

Ukrayna halkının sonunda başaracağını biliyorum, Ukrayna güçlerinin de başaracağını biliyorum. İngiltere'nin şu ana kadar oynayabildiği rolden gurur duyuyorum. Ama sonuçta bu, Ukrayna birliklerinin cesareti ve kahramanlığı sayesinde oldu."

Bu açıklamaların Ardından eline aldığı el bombası ile hazırlanan Boris Johnson el bombası attı ve bu görüntü oldukça dikkat çekti. Son saatlerde sosyal medyanın en çok konuşulan görüntülerinden olan Boris Johnson'ın el bombası attığı anlar şu şekilde;

Eski Başbakan Boris Johnson el bombası attı! - Resim : 2