Erdoğan'ın Talimatıyla Başladı! Ucuz Et Satan Marketler Hangileri, Nereden Alınır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Ramazan ayı boyunca herkes et yiyebilsin diye ucuz et satışları başladı. Ucuz et nereden alınır, hangi marketlerde satılıyor? Detaylar haberimizde.

Erdoğan'ın Talimatıyla Başladı! Ucuz Et Satan Marketler Hangileri, Nereden Alınır?

Vatandaş, Ramazan ayına sayılı günler kala et fiyatlarındaki artıştan mustarip oldu.
Marketlere göre fiyatları daha uygun olduğu için vatandaşın tek tesellisi olan Et ve Süt Kurumu da Ramazan yaklaşırken et fiyatlarına zam yapıldığını açıkladı. Yüzde 48 oranında yapılan zam vatandaşın cebini yaktı.

BAKAN KİRİŞCİ MÜJDEYİ VERDİ

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ramazan ayı boyunca ucuz et satışı yapılacağını duyurdu. Bakan Kirişci açıklamasında: "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımız ucuz et yesin diye market ortalamalarının yüzde 15-20 altında, önce Et Süt Kurumu'nun 18 satış mağazasında ve devamında da Tarım Kredi marketlerinin 150'sinde bugün itibarıyla et satışlarımız başlamış durumda." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın Talimatıyla Başladı! Ucuz Et Satan Marketler Hangileri, Nereden Alınır?

UCUZ ET NEREDEN ALINIR, HANGİ MARKETLERDE SATILIYOR?

Et ve Süt Kurumu mağazalarının 18'inde ucuz et satışı başladı. ESK'nın yanı sıra Tarım Kredi marketlerin de 150 şubesinde ucuz et satışı başladı. Bakan Kirişci'nin açıklamalarına göre Et ve Süt Kurumu ile Tarım Kredi Marketlerde et satışı, market fiyatlarının %15 ile %20 daha altında satılacak.

UCUZ ET SATIŞI KURBAN BAYRAMI'NDA DA DEVAM EDECEK

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, et stoklarında herhangi bir sıkıntı olmadığını, Kurban Bayramı'nda da ucuz et satışının devam edeceğini açıkladı. Kurban Bayramı'nda da ucuz et satışının Et ve Süt Kurumu ile Tarım Kredi marketlerinde yapılması bekleniyor.