Erdoğan'dan son dakika asgari ücret açıklaması! Müjdeli Haber ifadesini kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Erdoğan konuşmasında çalışanlar için müjdeli haberi paylaşırız dedi.

Erdoğan'dan son dakika asgari ücret açıklaması! Müjdeli Haber ifadesini kullandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya'dan NATO Zirvesi dönüşünde soruları yanıtladı. Erdoğan, asgari ücrete ilişkin olarak hiçbir vatandaşın enflasyona ezdirilmeyeceğini ve şartlara göre ne yapılması gerekiyorsa onun yapılacağını söyledi.

ERDOĞAN'DAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Milyonlarca çalışanın beklediği Asgari Ücret zammına ilişkin olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların enflasyona karşı ezilmeyeceğinin sözünü verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Zirvesi dönüşünde soruları yanıtladı.

İşte O Açıklama

Asgari ücrete ilişkin beklentilerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışıyor. İnşallah arkadaşlarımız çalışmayı efradını cami ağyarını mani bir şekilde bitirirler. Biliyorum ki Asgari Ücret Tespit Komisyonu en ideal seviyeyi belirleyecek. Biz de inşallah müjdeli haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşırız. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz, kararlığımız var. Şartlara göre ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz" dedi.

ÜÇÜNCÜ TOPLANTIDA BELLİ OLACAK

İlk toplantısını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yapan Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantı ise dün düzenlendi. İlk iki toplantıda karar çıkmadı.

İşçi Talepleri

Komisyonda işçi kesimini temsil eden TÜRK-İŞ enflasyon oranında bir artış talep ederken, işveren kesimini temsil eden Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), işletmelerin içinde bulunduğu koşulların da göz önünde bulundurularak dengeli bir artış yapılmasını istedi.

İşveren Teklifleri

İşverenler ise hükümetin sağlayacağı desteklerin neler olacağının önemli olacağını ifade ettiler. Ayrıca yaşanan ekonomik durumun farkında olduklarını ifade eden işverenler ellerini taşın altına koyacaklarını söylediler.