Erdoğan'dan Milletvekillerine: Dar Gelirliler ile İlgili Gereken Adımlar Atılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu Kızılcahamam'da yapılan AK Parti istişare toplantısında milletvekillerine sosyal medya ve seçime ilişkin uyarılarda bulundu. Bazı milletvekilleri ile gruplar halinde görüşmeler yapıldı.

Erdoğan'dan Milletvekillerine: Dar Gelirliler ile İlgili Gereken Adımlar Atılacak

Hafta sonu Ankara Kızılcahamam'da AK Parti'nin istişare toplantısı düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu istişarede bazı milletvekilleri ile baş başa bazılarıyla da gruplar halinde görüşmeler yaptı. Bu görüşmelerde Erdoğan'ın milletvekillerine 2023 seçimlerine ilişkin uyarılarda bulunduğu öğrenildi.

SOSYAL MEDYADA YAZILAN ÇİZİLENLERE BAKMAYIN

2023 seçimlerine ilişkin milletvekillerine seslenen Erdoğan "Siz bakmayın 6’lı masanın ‘şöyleymiş böyleymiş’ dediğine, sosyal medyada yazılan çizilenlere. Bu ülkeyi yönetmek o kadar kolay değil. Kuraklık oldu, ardından salgın, sonra Rusya-Ukrayna krizi... Bütün bunlara rağmen biz ‘yatırımlara devam’ ettik, çarklar döndü. Evet, dar gelirliler sıkıntıda, bunu inkâr edecek değiliz. Ama bu kesimlerle ilgili de gereken adımlar atılacak. Sosyal medyada olup bitenlerle moralinizi bozmayın. Bizim için milletin ne dediği önemli. Biz sosyal medyaya bakmayız. Ben daha önce de söylüyordum ‘Twitter cıvıtır’ diye. Ben sosyal medyaya böyle bakıyorum. Biz sahaya bakarız. Sosyal medya ile iktidar olunmaz, sahada çalışarak seçim alınır. Rahat olun. Bu seçimleri de alacağız. Biz çok çalışacağız. Gayret edeceğiz. Biz iyi görünüyoruz, iyi durumdayız." dedi.

6'LI MASANIN DAHA ADAYLARI YOK

6'lı masanın daha adayı bile olmadığını söyleyen Erdoğan, ne yaptıklarının belli olmadığını fakat kendilerinin seçimlerle ilgili sıkıntıları olmadığını, dar gelirli grupları rahatlatarak seçimi kazanacaklarını, sahada rahat olunması gerektiğini belirtti. CHP'li belediyelerin çuvalladıklarını söyleyerek " Teşkilat çalışmalarına daha fazla ağırlık vereceğiz. Biz çok güçlü bir teşkilatız. 12 milyon üyemiz var. Bunların her biri birer oy getirseler 24 milyon oy eder." ifadelerini kullandı.

Çitçilerin gübre problemlerine yönelik bazı adımlar atıldığını, problemlerin çözüldüğümü, gerekli yatırımlar yapılacağını ve bu konunun Türkiye'nin gündeminden çıkacağını, temmuz ayında fındık fiyatlarını açıklayacaklarını, milleti mağdur etmeyecek bir fiyat açıklayacaklarını söyledi.

SIĞINMACI AÇIKLAMASI

Sığınmacılar konusunda muhalefetten farklı düşündüklerini vurgulayan Erdoğan, zorla geri gönderme ya da baskı ile gönderme gibi bir durum olmayacağını söyledi. Ukrayna Rusya krizi nedeniyle Polonya'da 3,5 milyon Ukraynalı olduğunu, Polonya'da muhalefetin eleştirisinin hiç duyulmadığını, sınırda güvenlik koridoru genişledikçe sığınmacıların ülkelerine döneceklerine dikkat çekti.

SONRAKİ HABER