Erdoğan Gençlere Müjde Diyerek Duyurdu: Öğrenci Affı Meclis'e Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada öğrenci affına ilişkin son dakika açıklamasında bulundu.

Erdoğan Gençlere Müjde Diyerek Duyurdu: Öğrenci Affı Meclis'e Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan, bir süredir gündemde olan öğrenci affına ilişkin de açıklamalarda bulundu.

GENÇLERE MÜJDE DİYEREK DUYURDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrenci affına ilişkin açıklamasını gençlere müjde diyerek duyurdu. Erdoğan "Konuşmamın hemen başında tüm gençlerimize bir müjde vermek istiyorum. Bir süredir üzerinde çalıştığımız ve kamuoyunda öğrenci affı olarak bilinen teklifi, önümüzdeki günlerde Meclisimizin takdirine sunuyoruz." dedi.

BELİRLİ ŞARTLARDA OKULA DÖNECEKLER

Okulu bırakmak mecburiyetinde kalan öğrencilere belirli şartlarda okula dönüş yolunun açılacağını söyleyen Erdoğan: "Bu teklif, lisans, yüksek lisans, doktora seviyesindeki öğrencilerimizden eğitimlerini bırakmak mecburiyetinde kalanlara belirli şartlarda okullarına dönüş yolunu açıyoruz. Yükseköğrenimlerini tamamlamak isteyen gençlerimize yeni bir fırsat tanıyacak teklifin, şimdiden tüm öğrencilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA'NIN NATO ÜYELİKLERİ

İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliklerine ilişkin de konuşan Erdoğan, İsveç ve Finlandiya terörle mücadele konusunda net, somut ve kararlı adımlar atana kadar kesinlikle Türkiye'nin kararının değişmeyeceğini söyledi.

YUNANİSTAN TEPKİSİ

Yunanistan tarafından Türkiye'ye oynanan oyunun farkında olunduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan "Efes 2022 Tatbikatı vesilesiyle gittiğimiz İzmir'de Ege'deki gelişmelerle ilgili mesajımızı muhataplarına ilettik. Birileri tarafından şımartılarak üzerimize salınan Yunanistan tarafından ülkemize oynanan oyunun farkındayız. Sorun Yunanistan'ın gönüllü figüranlığa soyunmasıdır. Onlar bu kafayla 3.30 yevmiyeye çalışmaktan öteye geçemeyeceklerdir.." ifadelerini kullandı.

TÜSİAD BAŞKANINA SERT TEPKİ

Erdoğan, "Sen bize dış politika dersi veremezsin. Haddini bil. Bu gidişiyle devam ederse bu iktidarın kapısını hiç çalmasın." sözleriyle TÜSİAD Başkanı'na sert tepki gösterdi.

6'LI MASANIN CUMHURBAŞKANI ADAYI BELİRSİZLİĞİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayının belli olmamasına da değindi. Erdoğan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na "Ya adaylığını açıkla ya da adayını açıkla" çağrısında bulundu.

SONRAKİ HABER