Erdoğan Düğmeye Bastı: MEB 15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı ! e-Devlet Atama Sonucu Sorgulama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 15 bin öğretmenin atama töreninde konuştu. Erdoğan, salgın sürecinde eğitimin yüz yüze sürdürülebilmesine ilişkin açıklamalar da yaptı.

Erdoğan Düğmeye Bastı: MEB 15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı ! e-Devlet Atama Sonucu Sorgulama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 bin sözleşmeli öğretmen atama töreninde konuşuyor. Erdoğan, salgın sürecinde eğitim sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

EĞİTİM ORDUMUZU DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ

"Biraz sonra bilgisayar ile yapılacak atama ile 15 bin genç kardeşimiz öğretmenlik mesleğine ilk adımı atacak. Atamasını gerçekleştireceğimiz her bir öğretmenimizi cani gönülden tebrik ediyorum, öğretmenlik görevinin hayırlı olmasını diliyorum. 15 bin öğretmen atamamız ile eğitim ordumuzu daha da güçlendireceğiz.

Salgın döneminde eğitim öğretim sürecinin kesintisiz sürmesi için önemli bir güç elde edeceğiz. Öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin bir daha ayrı kalmaması için her türlü çabayı gösteriyoruz. Hamdolsun 2021-2022 eğitim öğretim yılını salgına rağmen son derece başarılı bir şekilde tamamladık.

Öğretmen ve öğrencilerimizin kurallara uyması sayesinde okullarımızı açık tuttuk. Salgın sürecinde bazı zorluklar, engellemeler ile karşılaştık. Özellikle millet ve milletin gündemi ile hiçbir alakası olmayan kimselerin abartısız, mesnetsiz açıklamaları ile karşı karşıya kaldı. Bu süreci sabote etmeye çalıştılar. Hayal mahsulü bilgiler ile sosyal medyayı da kullanarak insanımızı yanlış yönlendirme çabası içinde oldular. Okullarımız ile, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin arasına hiçbir bariyerin girmesine izin vermedik. Yüz yüze eğitimi sürdüren birkaç ülkeden biri olduk. Bu vesile ile son 2 yıldır özveri ile çalışan öğretmenlerimizi, dört el ile derslerine sarılan öğrencilerimizi ve MEB çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Yüz yüze eğitim konusundaki net duruşumuzun milletimiz tarafından da büyük bir takdir ile karşılandığını görüyoruz. İkinci dönemi de kesintisiz bir şekilde tamamlayacağımıza inancım sonsuz. Tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz müsterih olsunlar."

Salgın döneminde Türkiye sadece sağlıkta değil eğitime erişim konusunda da öne çıkmış, diğer ülkelere fark atmıştır. Öğretmen alımlarında kesintiye gidilirken, biz alımlarımızı sürdürdük. Bugün 15 bin öğretmen ataması ile 19 yılda 729 bin 487 öğretmenimizin atamasını yapmış oluyoruz. Mevcut öğretmenlerimizin yüzde 73'ü bizim dönemimizde atandı. Yüzde 63'ü 40 yaş altında. Dinamik bir eğitim ordusuna sahibiz.

Öğretmen maaşlarını en çok iyileştiren ülke Türkiye'dir. Avrupa'da öğretmenler raporuna göre; Avrupa'da öğretmenlere zorunlu ders saatinin en düşük olduğu ülke de Türkiye'dir.

ATAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI !

Adaylar sonuçları e-Devlet'te yer alan 'Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonucu Sorgulama' adresinden öğrenebilecek.