Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Personel İstihdamı Yapacağını Duyurdu!

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, çok beklenen personel alımı ilanını nihayet yayınladı. Kurum tarafından yayınlanan alım ilanına göre tek kadroda personel istihdamı yapılacağı bilgisi kaydedildi. İşte Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanına dair ayrıntılar…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Personel İstihdamı Yapacağını Duyurdu!

Yeni dönemde yayınlanan kamu ilanlarının arasına, bugün itibari ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığının personel alımı ilanı da eklendi. Kamu kurum ve kuruluşlarında devlet garantisi altında istihdam edilmenin hayalini kuran vatandaşlara umut olan bu ilana göre bakanlığın tek kadroda sınırlı sayıda personel istihdamı yapacağı bilgisi kaydedildi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Personel Alımı İlanı

Yeni döneme girilmesi ile birlikte hem ekonomik alanda hem de istihdam alanlarında ortaya çıkan zorlu şartlar, vatandaşları devlet garantisi altında istihdam edilmenin yollarını aramaya itti. Bu noktada büyük önem taşıyan kamu ilanlarını yakından takip eden vatandaşlar için yeni bir alım ilanı daha yayınlandı.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığının yeni gün ile birlikte yayınlamış olduğu kamu personel alımı ilanına göre bilişim kadrosunda istihdam edilmek üzere 5 bilişim personelinin bakanlık kadrosuna dahil edileceği bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Personel İstihdamı Yapacağını Duyurdu!

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanı aracılığı ile istihdam edilmek isteyen adaylar için ilan başvuru şartları yayınlandı. Buna göre kurum kadrosuna bilişim personeli olarak dahil olmak isteyen adayların sağlamaları gereken başvuru kriterleri şu şekilde belirlendi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından men edilmemiş olmak
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yer alan şartları sağlıyor olmak
  • İstatistik, bilgisayar teknolojileri, fizik, matematik ya da bu bölümlere denkliği bulunan diğer bölümlerden mezun olmuş olmak
  • Meslek içi, ispatlanabilir deneyime sahip olunması
  • İlgili kadro için belirlenmiş olan özel şartları sağlıyor olmak
  • Mesleğin icra edilmesini engelleyecek devamlı bir sağlık sorununa sahip olmamak

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Personel Alımı İlanı Başvuru Detayları

Bakanlık tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanı için 28 Mart- 8 Nisan tarihleri aralığında e-devlet aracılığı ile aday başvuruları kabul edilecektir.

SONRAKİ HABER