ENAG, Temmuz ayı enflasyon oranlarını açıkladı! Enflasyonda yıllık artış ne kadar oldu?

Türkiye'de her ay merakla beklenen gelişmeler arasında yer alan enflasyon oranları 3 Ağustos 2022 sabah erken saatlerde ilk olarak ENAG tarafından açıklandı. ENAG, Temmuz ayı enflasyon oranlarını açıkladı! Enflasyonda yıllık artış ne kadar oldu?

ENAG, Temmuz ayı enflasyon oranlarını açıkladı! Enflasyonda yıllık artış ne kadar oldu?

ENAG, Temmuz ayı enflasyon oranlarını açıkladı! Enflasyonda yıllık artış ne kadar oldu? ENAG, Temmuz ayı enflasyon oranlarını açıkladı! Enflasyonda yıllık artış ne kadar oldu? ENAG tarafından gelen açıklamalar sonrasında ilk enflasyon rakamları belli olurken şimdi ise gözler Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafına çevrildi. TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamları Türkiye'de geçerli olarak sayılırken her 6 ay da bir memur ve emeklilere maaş farkı ödemeleri gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda açıklanan enflasyon rakamları ile birlikte Türkiye'de o ayın kira artış oranları gibi önemli veriler açıklanırken vatandaşlar ise bu açıklamaları merakla takip ediyor. Buna göre ise ENAG tarafından açıklanan veriler doğrultusunda Temmuz ayı enflasyon rakamları yüzde kaç oldu? İşte detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında yer alıyor.

ENAG AYLIK VE YILLIK ENFLASYON RAKAMLARINI AÇIKLADI

ENAG resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

ENAG, Temmuz ayı enflasyon oranlarını açıkladı! Enflasyonda yıllık artış ne kadar oldu?

"ENAGrup Tüketici Fiyat Fiyat Endeksi (E-TÜFE) Temmuz ayında %5.03 arttı. E-TÜFE’nin son 12 aylık artışı %176.04, yılın başından itibaren ise %80.35 olarak gerçekleşti."

E-TÜFE’nin son 12 aylık artışı ise yüzde 176.04 olarak gerçekleşti.

ENAG yayınladığı raporda en fazla artışın tekstil grubunda olduğunu açıkladı.

"TÜİK alt grupları gösterge olarak alındığında en fazla aylık düşüş -yüzde 1,44 ile Ulaştırma en fazla yükseliş ise yüzde 12,18 ile Giyim ve Ayakkabı kaleminde gerçekleşmiştir" ifadesine yer verdi.