En Az Lise Mezunu Olup İş Arayanlar! MEB'e En Az 5 Bin Lira Maaş ile Çalışacak 1651 Personel Alınıyor

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ek kontenjan ile görevlendirilmek üzere alınacak 1651 memur personel için başvuru süreci başladı. İlana başvuru şartları ile diğer detaylar haberimizde...

En Az Lise Mezunu Olup İş Arayanlar! MEB'e En Az 5 Bin Lira Maaş ile Çalışacak 1651 Personel Alınıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2021 yılında yapılan yerleştirme sonuçları neticesinde boş kalan 63 fizyoterapist ve 1.588 aşçı, aşçı yardımcısı pozisyonları için yeniden ilan yayımlandı. İlana başvurularda 2020 KPSS puanları esas alınacak.

Fizyoterapist 63 kişi

Aşçı ve Aşçı Yardımcısı 1.588 kişi

BAŞURU GENEL ŞARTLARI
Toplam 1651 personel alım ilanına başvurularda, 2020 KPSS puanına sahip olmak, devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak, mesleğini icra etmesine engel sağlık sorunu olmamak, sosyal güvenlik kurumlarının herhangi birinden emeklilik/yaşlılık aylığı alıyor olmamak genel şartları isteniyor.

ÖZEL ŞARTLAR
Fizyoterapist alım ilanı için ilgili lisans programlarından mezun olmak, lisans düzeyinde alınacak aşçı ve aşçı yardımcısı pozisyonları için ilgili lisans programlarından mezun olmak ve istenilen sertifika ya da belgelerden birine sahip olmak. Ön lisans düzeyinde aşçı ve aşçı yardımcısı alımı için ilgili bölümlerden mezun olmak ya da herhangi bir ön lisans programından mezun olup sertifika ya da belge sahibi olmak, lise mezunu adaylar için ilgili bölümden mezun olmak ya da herhangi bir bölümden mezun olup sertifika ve belgelere sahip olmak gerekiyor.

En Az Lise Mezunu Olup İş Arayanlar! MEB'e En Az 5 Bin Lira Maaş ile Çalışacak 1651 Personel Alınıyor

BAŞVURULAR BAŞLADI
Milli Eğitim Bakanlığı 1651 personel alım ilanına başvurular 21 Mart itibariyle başladı. Başvurular, 1 Nisan 2022 Cuma günü 23.59'a kadar devam edecek. İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını, e-Devlet – Millî Eğitim Bakanlığı- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden online olarak yapacaklar.

Başvurularda adayların diploma ya da mezuniyet belgesi, aşçı/aşçı yardımcısı unvanları için de sertifika ya da belge istenecek.

SONRAKİ HABER