En Az Lise Mezunu Olmak Üzere KTÜ Sözleşmeli Personel Alacak

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) en az lise mezunu 39 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu…

En Az Lise Mezunu Olmak Üzere KTÜ Sözleşmeli Personel Alacak

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) bünyesinde faklı birçok kadroda sözleşmeli personel alımı yapılması hedefleniyor. Türkiye’nin köklü üniversitelerinden biri olmayı başaran KTÜ, güncel personel alım ilanlarını yayınladı. İlan metninde yer alan birçok kadro için vatandaşların başvurularını yapmaları bekleniyor.

Hemşireden büro personeline, güvenlik görevlisinden teknisyen kadrolarına kadar birçok farklı birim için sözleşmeli personel alım şartlarına binaen 39 kişinin alınması bekleniyor. Adayların başvuru yaparken ilanda belirlenen mesleklerin her biri için özel şartları sağlaması gerekecektir. Öte yandan yine sözleşmeli personel alım usullerine göre belirlenen genel şartların da adayalar tarafından karşılanması gerekecek.

KTÜ Hangi Kadrolarda Personel Alacak?

Karadeniz Teknik Üniversitesi birçok farklı kadroda personel istihdam etmeye hazırlanıyor. Toplamda 39 kişinin farklı kadrolarda istihdam edilecek olması ise kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri umutlandırdı. Buna göre Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) tarafından alım yapılacak kadrolar şu şekildedir:

  • Büro Personeli
  • Destek Personeli
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi
  • Teknisyen
  • Hemşire

Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Karadeniz Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için başvurular 1 Aralık 2021 tarihi itibariyle başlamış durumda. Adayların başvurularını en geç 15 Aralık 2021 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. İlan metinde yer alan şartları sağlayan tüm adaylarında 1 Aralık – 15 Aralık 2021 tarihleri arasında başvurularını belirlenen başvuru ekranı üzerinden elektronik ortam üzerinden gerçekleştirmeleri mümkündür.

İlgili kadrolar için gerekli şartları sağladığını gösteren belgeler ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden adayların ‘’online.ktu.edu’’ adresi üzerinden başvurularını yapmaları mümkündür.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Karadeniz Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanı başvuruları için her kadro için farklı özel şartların yanı sıra genel şartlar aranır. Başvuru genel şartları ise şunlardır:

  • 657 sayılı kanunun ilgili maddesinde sayılan şartları taşımak.
  • TCK 53’üncü maddede sayılan süreler geçse de belirli suçlardan mahkum olmamış olmak.
  • Askerlik ile ilişiği olmamak:
  • 2020 KPSS ilgili puan türünde puana sahip olmak.
  • Emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak