Emekliye Görülmemiş Destek! 2.500 Lira Ödenecek! Akbank'a Giden Emeklilere Anında Ödeme Yapılıyor!

Emekli maaşına ek destek arayanlara 2 bin 500 TL’ye varan nakit ödemesi yapılacak. Akbank o kampanyayı duyurdu…

Emekliye Görülmemiş Destek! 2.500 Lira Ödenecek! Akbank'a Giden Emeklilere Anında Ödeme Yapılıyor!

Akbank tarafından tüm Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) SSK, Bağ Kur ve Emekli Sandığı emeklisine sunulan emekli nakit promosyon desteği bu yıl 2.500 TL olarak belirlendi. 3 Ocak’ta TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamları sonrasında emekli maaşları da belirlenmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Ocak ayının ilk günlerinde en düşük emekli maaşının 2.500 TL’ye çıkarıldığını duyurmasının ardından Akbank’tan gelen bu fırsat dikkat çekti. Emekliye neredeyse bir maaşa kadar ikramiye sağlayan Akbank, ayrıca emeklilere özel birçok bankacılık hizmetinin de avantajlı şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Akbank SGK Emekli Maaş Ödemeleri Başladı!

Akbank’ın SGK emekli maaşını taşıyan emeklilere ayrıcalıkları devam ediyor. 2.500 TL’ye varan nakit promosyon fırsatının yanı sıra maaşları yatmadan 2 gün öncesinden yüzde 0 faiz oranları ile erken çekme ayrıcalıklarından da yararlanmaları sağlanmaktadır. 28 Şubat 2022 tarihine kadar başvurularını tamamlayan emeklilerin, şubeye gitmeye gerek kalmadan maaş taşıma işlemlerini tamamlaması mümkündür.

3 yıl boyunca emekli maaşını Akbank’tan almayı taahhüt eden emeklinin yararlanabildiği kampanya kapsamında, emekli maaşına göre verilecek promosyon oranları da değişiklik göstermektedir. Emekli maaşı 1.500 TL’ye kadar olan vatandaşlara 1.750 TL ödeme yapılması hedeflenirken, emekli maaşı 2.500 TL ve üzerinde olan tüm vatandaşlara ise 2.500 TL nakit promosyon ödemesi yapılacaktır.

En Çok Emekli Promosyonu Veren Bankalar

Üst üste gelen zamlar, artan enflasyon ve diğer ekonomik koşullar nedeniyle paranın alım gücünün düşmesi en çok düşük emekli maaşı alan vatandaşları etkiledi. Vatandaşlar ise yaşadıkları bu nakit sorunların çözümü banka kampanyalarında bulmaya başladı. Özellikle sadece maaş taşıma onayı vererek yüksek oranda nakit kazanmak isteyenler bankaların emekli promosyon fırsatlarını araştırmaya başladılar.

Akbank tarafından 2.500 TL’ye kadar promosyon fırsatı sunulurken, en yüksek emekli promosyonu veren diğer bankalar ise şunlardır:

• TEB Emekli Promosyonu: 2.750 TL
• Yapı Kredi Emekli Promosyonu: 2.750 TL
• QNB Finansbank Emekli Promosyonu: 2.200 TL
• ING Bank Emekli Promosyonu: 2.500 TL
• Türkiye İş Bankası Emekli Promosyonu: 2.000 TL