Emeklinin 2022 Bayram İkramiyesi Umudu Sürüyor! Müjde Ne Zaman Gelecek, Zam Yapılacak mı?

TMM Genel Kurulu'nda kabul edilen torba yasa ile muştar maaşlarına zam başta olmak üzere pek çok düzenleme yapıldı. Emeklilerin bayram ikramiyesi beklentisine ilişkin bir gelişme yaşanmadı. Ne zaman açıklama yapılacak, 2022 bayram ikramiyesi zammı gelecek mi?

Emeklinin 2022 Bayram İkramiyesi Umudu Sürüyor! Müjde Ne Zaman Gelecek, Zam Yapılacak mı?

Torba yasa Meclis'te kabul edildi. Yasanın kabul edilmesi ile muhtar maaşları asgari
ücret seviyesine çıkarıldı. Hazine taşınmazlarının satışına %20 indirim getirildi. Tasarruf finansman şirketi mağduriyetlerini gidermek için adım atıldı. Emeklilere 2022 bayram ikramiyesi konusunda ise yeni bir gelişme yaşanmadı.

KULİSLERLE BAYRAM İKRAMİYESİ ÇALIŞMASI İDDİALARI

Meclis'te kabul edilen torba yasa ile milyonlarca emeklinin beklediği 2022 emekli bayram ikramiyesi konusunda bir düzenleme getirilmedi. Kulislerde yer alan iddialara göre Hazine ve Maliye Bakanlığı ile AK Parti ekonomi kurmayları, bayram ikramiyesi için ayrı bir çalışma yürütüyor.

Emeklinin 2022 Bayram İkramiyesi Umudu Sürüyor! Müjde Ne Zaman Gelecek, Zam Yapılacak mı?

İkramiyelerde yapılacak artışın maliyeti de çalışma yapılan konular arasında. Ekonomi kurmaylarından alınan bilgilere göre kurmaylar ikramiyenin 2 bin TL'ye çıkarılmasını öneriyor. Fakat sonrasında görüşler, ikramiye artışının enflasyon oranı kadar olması yönünde değişti.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE MECLİS'E GELMESİ BEKLENİYOR

Önümüzdeki günlerde Ramazan ve Kurban Bayramı emekli ikramiyelerinin, yeni bir torba yasa teklifi ile Meclis gündemine gelmesi bekleniyor. Düzenleme 1.100 TL olan emekli ikramiyelerinin enflasyon oranında artışını içerecek. AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiler, enflasyon oranında artış yapılması durumunda ikramiyenin ortala 1.500 TL'ye yükselmesini öngörüyor. Enflasyon oranında artış yapılırsa her sene emekli bayram ikramiyeleri için yeni bir düzenleme yapılmasına gerek kalmayacak.

SONRAKİ HABER