Ekonomist Ramazan Kurtoğlu’ndan şok altın açıklaması! “Bankalarda altın hesabı olanlar ancak öpücük alır” yorumu, altın hesabı olan vatandaşları tedirgin etti!

Dalgalı seyirde devam eden altın fiyatlarından sonra piyasalar ile ilgili bir yorum da Ekonomist Ramazan Kurtoğlu’ndan geldi. Kurtoğlu’nun altın yorumu, bankalarda altın hesabı olan vatandaşları tedirgin etti. İşte ünlü ekonomistin altın yorumlarını içeren haberin ayrıntıları…

Ekonomist Ramazan Kurtoğlu’ndan şok altın açıklaması! “Bankalarda altın hesabı olanlar ancak öpücük alır” yorumu, altın hesabı olan vatandaşları tedirgin etti!

Geçtiğimiz yıldan bu yana döviz kurlarının artışına paralel olarak yükselen bir grafiğe sahip olan altın fiyatları, bu yıl itibari ile de yakından takip edilmeye devam ediliyor. Gram altın fiyatının, aralık ayında 1000 TL’lik kritik seviyeyi aşmasından sonra gözler, yeni yılda altın fiyatlarının nasıl değişeceğine çevrilmişti. Alınan müdahale kararları ile birlikte 600 TL seviyesine kadar gerilemeyi başaran gram altın fiyatı, yeni dönem itibari ile tekrar yükselişe geçerek dalgalı bir grafik çizmeye başladı. Konu ile ilgili olarak tedirginlik yaşayan vatandaşlar, uzman görüşlerini araştırmaya başladılar.

Altın piyasası ile ilgili yorumları ile ünlenen İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Ramazan Kurtoğlu, geçtiğimiz yılın sonlarında olduğu gibi bu yıl itibari ile de altın yorumlarına devam ediyor. Yaptığı son altın yorumu ile oldukça dikkat çeken Ekonomist Ramazan Kurtoğlu, bankalarda altın hesabı olan vatandaşların endişelenmesine sebep olabilecek açıklamalarda bulundu.

Youtube Kanalından Açıkladı!

Kişisel bir Youtube kanalına sahip olan Ekonomist Ramazan Kurtoğlu, geçtiğimiz günlerde herkesi şaşkına çevirecek bir altın yorumuna imza attı. Bankaların altın hesaplarına yatırım yapan kişileri yakından ilgilendiren bu yorum, herkesi şaşkına çevirdi.

Altına yatırım yapılması gerektiğini savunan Ramazan Kurtoğlu, 2023-2030 yıllarının altın açısından oldukça önemli bir sürece sahip olduğunu dile getirdi. Altına yatırım yapmanın bankalardan altın hesabı açmak anlamına gelmediğine dikkat çeken Ekonomist Kurtoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Amerika’da bütçe açığı devam ediyor. Bu süreç içerisinde altın ve gümüşe yatırım yapılmalıdır. Ancak altın hesabı olarak değil. Hesaplara yatırım yapanlar, muhtemelen öpücük alacaklar…”

Fiziki Altın Yatırımı!

Altın yatırımlarının fiziksel olarak altın alınarak yapılması gerektiğini ifade eden Ramazan Kurtoğlu, kıymetli madenlerin asla değer kaybetmeyeceğini, ilerleyen zamanlarda ekonomik piyasalarda geçerliliği olacak olan tek aracın altın olacağına dikkat çekti.

Daha Önce de Aynı Yorumu Yapmıştı!

Geçtiğimiz yılın aralık ayında da altının önemine dikkat çeken açıklamalarda bulunan Kurtoğlu, altının uzun vadede kazandıracağını ve yatırımların bu araca yapılması gerektiğini düşündüğünü söylemişti.