Ehliyeti Olana Yüksek Maaş ile İş Fırsatı! Bu İllerde İŞKUR ile Makam Şoförü Alımı Yapılacak

İŞKUR'dan ehliyeti olanlara yüksek maaş ile iş fırsatı sunuluyor. Farklı illerde görevlendirilmek üzere makam şoförü alımı yapılacak. Makam şoförü olma şartları, makam şoförü maaşları haberimizde.

Ehliyeti Olana Yüksek Maaş ile İş Fırsatı! Bu İllerde İŞKUR ile Makam Şoförü Alımı Yapılacak

İŞKUR, 2022 yılının Mart ayında da kamu ve özel sektöre işçi, personel alım ilanları yayımlamaya devam ediyor. Hem yurt içinde hem yurt dışında çalışmak isteyenler için farklı kadrolarda pek çok iş ilanı bulunuyor. Alım yapılacak kadrolar arasında şoförü aşçı, kuaför, makinist, kaynakçı, güvenlik görevlisi başta olmak üzere binlerce kadro yer alıyor. İŞKUR'un personel alımı yaptığı kadrolardan biri de Makam Şoförü.

Çalıştığı kurumda makam aracı kullanan, kişileri ulaşacakları yerlere götüren makam şoförleri, özel sektör başta olmak üzere maddi açıdan iyi durumda olan kişiler ya da kurumlar tarafından tercih ediliyor. Kişi ya da kişilerin şehir içi, şehirlerarası seyahatlerinde kendilerine makam şoförleri eşlik eder. Kullandığı aracın tüm ekipmanlarına hakim olması gerekir.

Makam şoförleri öncelikle kılık kıyafetlerine dikkat etmek durumundadır. Ardından kullandığı aracın bakımlarını, rutin kontrollerini takip etmek, yola çıkmadan evvel gidilecek yer ile ilgili bilgi edinmek, taşıyacağı kişi ya da kişileri karşılamak, trafik kurallarına uymak, aracın temizliğinden sorumlu olmak gibi belli başlı kurallara riayet etmesi gerekir.

KİMLER MAKAM ŞOFÖRÜ OLABİLİR?
* Türk vatandaşı olmak
* Kamu haklarından mahrum olmamak
* Askerlikle ilişiği olmamak
* Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu olmamak
* Güvenlik soruşturması arşiv araştırması olumlu olmak
* Bazı kurumlar için makam şoförü eğitim programına katılmış olmak
* Talep edilen eğitim şartını sağlıyor olmak
* En az B sınıfı sürücü belgesi olmak

İŞKUR MAKAM ŞOFÖRÜ ALIM İLANLARINA BAŞVURULAR

İŞKUR üzerinden yayımlanan makam şoförü alım ilanlarına başvuru için öncelikle İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak gerekiyor. İŞKUR ana sayfasında yer alan açık iş ilanları kısmından Makam Şoförü ilanlarını seçerek tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz. Bulunduğunuz ilde olan ilanlara İŞKUR üzerinden online olarak başvuru yapabilirsiniz. Alım ilanı yapan firma ya da kuruma göre son başvuru tarihleri değiştiği için başvuru yapılacak ilanın başvuru tarihlerini dikkatle incelemek gerekiyor.