EGM'de Batı Tayin Sonuçları Bekleniyor! Polisler ve Aileleri Mağdur!

Emniyet Genel Müdürlüğü genel atama tayinlerinin açıklanmasının üzerinden geçen 25 güne rağmen batıdan batıya tayin bekleyen polisler ve aileleri mağdur oldu. Tayin sonuçları hala açıklanmadı.

EGM'de Batı Tayin Sonuçları Bekleniyor! Polisler ve Aileleri Mağdur!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 2022 Emniyet Teşkilatı genel atama sonuçları 27 Mayıs 2022 tarihinde açıklandı. Bu atama ile doğudan batıya, batıdan doğuya ve doğudan doğuya tayini çıkan 35 bin 874 polise ilişkin atama sonuçlarına yer verildi.

35 bin 874 polisin genel atama sonuçlarının açıklanmasının üzerinden 25 gün geçti. Batıdan batıya tayin bekleyen polislerin tayin sonuçlarına ilişkin ise henüz bir açıklama gelmedi. Yaşayan belirsizlik nedeniyle batıdan batıya tayin bekleyen polisler ve aileleri mağdur oldu.

POLİSLER VE AİLELERİ TAYİN SONUÇLARINI BEKLİYOR

Batıdan batıya tayin sonuçlarının açıklanmasını bekleyen polisler, 2022 yılına ilişkin batıdan batıya atama sonuçlarının 25 gün geçmesine rağmen açıklanmamasından şikayetçi. Polisler, çocuklarının eğitimi, eşlerinin durumları ve sağlık sorunları nedeniyle atama bekliyor. Belirsizlik devam ederken açıklama yapılmaması nedeniyle çok sayıda polis mağdur oldu.

Batıdan batıya tayin sonuçlarının açıklanmaması nedeniyle bekleyen polisler, ev bulma sıkıntısı ve nakliyede problem yaşamamak için sonuçların ivedilikle açıklanmasını talep ediyor.

EGM'de Batı Tayin Sonuçları Bekleniyor! Polisler ve Aileleri Mağdur!

GENEL ATAMA İLE 35 BİN 874 POLİSİN YERİ DEĞİŞMİŞTİ

27 Mayıs 2022 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 2022 yılı genel atama çalışmaları kapsamında başkomiser, komiser, komiser yardımcısı, kıdemli başpolis memuru, başpolis memuru ve polis memuru rütbelerinde toplam 35 bin 874 personelin atama ve yer değiştirme işlemleri yapılmıştı.

Atama kapsamında 1'inci bölgeden 2'nci bölgeye 16 bin 957, 2'nci bölgeden 1'inci bölgeye 17 bin 24, 2'nci bölgeden 2'nci bölgeye de 1893 personelin ataması yapılmıştı.

SONRAKİ HABER