EGM PA 28. Dönem POMEM Sınav Sonuçları Açıklandı

Mülakatların tamamlanmasının ardından bir süredir adayların merakla beklediği 28. dönem POMEM sınav sonuçları Polis Akademisi tarafından açıklandı. KPSS ile erkek ve kadın 10 bin memur alınacağı duyurulmuştu. Sonuç sorgulama ekranı haberimizde.

EGM PA 28. Dönem POMEM Sınav Sonuçları Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) ön lisans ve lisans mezunu adaylar arasından alım yapılacağı duyurulmuştu. Başvuruların sona ermesinin ardından yazılı sınava ve sözlü mülakata giren adayların mülakat sonuçlarına ilişkin beklenen açıklama geldi. Haziran ayı içerisinde açıklanması beklenen sonuçlar bugün açıklandı. Sınavlarda başarılı olan adayları Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim görecek. Eğitim sonucunda başarılı olan adayların polis memuru olarak ataması yapılacak.

EGM PA 28. Dönem POMEM Sınav Sonuçları Açıklandı

Eğitim sonucunda 8.000 lisans (6.400 erkek ve 1.600 kadın), 2.000 ön lisans (1.600 erkek ve 400 kadın) olmak üzere toplam 10.000 öğrenci alımı yapılacak. İlanda daha önce 8 bin olarak açıklanan kontenjan daha sonra 10 bine yükseltilmişti. Sınava girecek öğrencilerin sınav yeri ve tarihleri 2 Mart 2022 tarihinde açıklanmıştı.

28. DÖNEM POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI

Polis Akademisi Başkanlığı resmi sitesinden yayımlanan duyuru ile 28. dönem POMEM giriş sınavı sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Adaylar sınav sonuçlarına e-Devlet üzerinden e-Devlet şifresi ve T.C. Kimlik numarası ile erişim sağlayabilecek.